Merluc me limon ne furre

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Merluc me limon ne furre

Mesazh nga LePuRuShJa prej 24/8/2011, 14:39

Merluc me limon ne furre Images

Perberesit:

- Dy cope merluc te medhenj
- dy kokrra limoni
- 1 domate
- 1/2 spec te verdhe te trashe
- kondimente per peshqit
- kripe
- vaj ulliri
- nje qepe te madhe
- nje spec djeges
- kruajtese dhembesh

Pergatitja:

lahet mire peshku dhe i hidhen kondimentet per peshqit. Barku i mbushte me qepen e prere holle, copa speci djeges dhe limoni te pastruar nga levorja. Kapet me kruajtese dhembesh.

Vendoset ne tepsi dhe i hidhet vaj ulliri (4-5 luge). Rreth tij vendosen fela domatesh dhe specash te verdhe te trashe. Vendoset ne furren e cila eshte ngrohur me pare dhe lihet ne temperature 180 grade per 45 minuta.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 17/7/2019, 08:41