Si te joshim me tete levizje

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Si te joshim me tete levizje

Mesazh nga LePuRuShJa prej 23/8/2011, 23:51Aftesia per te joshur eshte nje dhunti, por duke u rritur nje femer arrin te kuptoje qe kjo fuqi magjike, mund qe edhe te fitohet nepermjet te mesuarit.

Truket per te perdorur jane te thjeshte por qe me sguri sigurojne nje efekt te madh.


Ja cilat jane ato:


1 Sensi i humorizmit
Sensi i humorizmit eshte ne fakt edhe nje sinonim i vete personalitetit dhe inteligjences. Batuta e gateshme eshte nje indeks i elasticitetit te trurit, qe mund te ushtrohet, por kujdes mos bini ne tejkalim mase. Tejkalimi do te bente te kunderten.


2. Gjuha trupore
Pervec gjuhes se folur, edhe gjuha me te cilen flet trupi mund te kete te njejten force karizmi,madje edhe me shume.


3. Mjaft situatave te sikletshme
Situatat e sikletshme jane produkt i pasigurise personale. Ne kete rast mundohu te besh pyetje, te cilave duhet qe tu pergjigjet bashkefolesi. Kjo gradulaisht do t'ja lere vendin nje situate me pak te sikletshme dhe nervozizmi i fillimit do te zevendesohet me nje situate me miqesore.


4. Luaj me misterin

Nuk ka joshje pa mister. Por qe te jesh ne gjendje ta realizosh kete, duhet te jesh e pregatitur per t'i rezistuar tentacionit per te treguar gjithcka.


5. Gjuha e syve

Eshte padyshim, arma me rendesishme dhe kryesore e joshjes.


6.Buzeqeshja
Nje fytyre e ndricuar nga buzeqeshja eshte nje fytyre e cila mbahet mend per nje kohe te gjate, dhe kjo eshte e kuptueshme. Kush do te desheronte te rikujtonte me kenaqesi nje fytyre te trishte.


7. Veshja e duhur
Per nje femer, veshja eshte meraku kryesor, vecanerisht ne prag te nje takim te vecante.


8. Zeri i ulet
Nuk ka gje me te mire qe favorizon nje kontakt me partnerin se sa nje ze i ulet dhe intim. Peshperimat jane arme sa te holla po aq edhe te thella ne tentaviat joshese te nje femre. IkubE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 26/5/2018, 02:27