Partneri yt eshte me i bukuri, ja perse...

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Partneri yt eshte me i bukuri, ja perse...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 23/8/2011, 23:23Bukuria vėrtet varet nga syri i atij qė vlerėson. Kėtė e ka vėrtetuar edhe njė studim i ri, sipas tė cilit, partnerin nuk e shikojmė objektivisht, prandaj pėr ne ėshtė mė i bukur se kushdo tjetėr.

"Iluzioni pozitiv" nė bukurinė fizike tė partnerit tonė, mund ta bėjė lidhjen tė qėndrueshme- thonė shkencėtarėt nga Universiteti i Groningenit nė Holandė.

Nė studim janė pėrfshirė 70 ēifte heteroseksuale tė moshave ndėrmjet 18 dhe 37 vjeē. Ata kanė shikuar fotografitė e partnerėve tė tyre, ngjashėm sikurse edhe pjesėtarėt e grupit tė kontrollit, dhe nė bazė tė tėrheqjes iu janė pėrgjigjur pyetjeve.

Pjesėmarrėsit nė studim gjatė vlerėsimit tė bukurisė fizike dhe dukjes sė partnerit tė tyre nuk kanė qenė objektivė. Prandaj partnerėt e tyre nė fotografi iu janė dukur mė tė bukur sesa femrat ose meshkujt e panjohur nė fotografitė tjera.

Ēiftet e anketuara kanė pasur mesatarisht lidhje dy-trevjeēare, ndėrsa autorėt e studimit pohojnė se perceptimi i joshjes sė individėve, nė masė tė madhe varet nga ndjenjat tona ndaj tij.

Sipas ekspertėve, ‘iluzionet pozitive’ janė tė mira derisa nuk teprohet (kjo vlen sidomos kur njėri nga partnerėt ėshtė shumė joracional dhe i dashuruar sė tepėrmi). TelegrafiE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 15/12/2018, 06:19