Limoni, efikas kundėr mykut

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Limoni, efikas kundėr mykut

Mesazh nga LePuRuShJa prej 21/8/2011, 00:21Shpesh ndodhė qė, nė konservėn e ullinjve, tė formohet myku. Sa herė qė duam tė marrim ullinjtė, ballafaqohemi me rrezikun qė tė konsumojmė edhe myk.

Sado tė dobishėm qė tė jenė ullinjtė, nuk ia vlen qė tė rrezikojmė. Nė anėn tjetėr, ėshtė dėm i madh qė tė hedhen nė bėrllok gjithė ata ullinj. Pėr fat tė mirė, mjafton qė nė konservėn e ullinjve ta qesim njė grishė limon. Ju garantojmė qė nuk do tė shihni mė myk aty.

Limoni, respektivisht lėngu i tij, mund tė pėrdoret edhe pėr gjėra tė tjera. Pėr shembull, me rastin e blerjes sė vezėve, shpesh ndodh qė ndonjėra prej tyre, tė kėrcasė, respektivisht t’i ēahet lėvozhga.

Nėse duam t’i thyejmė vezėt, natyrisht kjo nuk paraqet problem tė madh, por nėse duam qė vezėt t’i ziejmė, atėherė puna qėndron ndryshe. Mjafton qė, nė vendin ku lėvozhga e vezės ėshtė ēarė, tė qesim pak vaj, apo lėng limoni dhe mė pas mund ta ziejmė edhe kėtė vezė pa problem.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/5/2018, 19:45