Fernando largohet nga Porto?

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Fernando largohet nga Porto?

Mesazh nga Albatros prej 8/8/2011, 22:34

Mesfushori brazilian i Portos, Francisko Fernando ka vendosur tė largohet nga skuadra portugeze, raportojnė mediat e huaja.


Pavarėsisht fakti se braziliani ka kontratė me Porton deri nė vitin
2014, ai dėshiron qė gjatė kėtij muaji tė “divorcohet”, nga kampionėt e
Portugalisė.


24 vjeēari, i cili konsiderohet njė nga futbollistėt kryesor tek
Porto, kėrkohet nga Roma dhe Ēelsi. Fernando me Porton sezonin e kaluar
fitoi titullin e kampionit nė Portugali si dhe fitoj Ligėn e Evropės.


    Ora ėshtė 24/6/2019, 12:10