LSI: Bashkėpunim me PS, por jo me Ramėn

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje LSI: Bashkėpunim me PS, por jo me Ramėn

Mesazh nga Albatros prej 7/8/2011, 21:49

Sekretari i Pėrgjithshėm i LSI-sė, Luan Rama i pėrgjigjet nė distancė
zėrave nga opozita pėr njė afrim tė mundshėm mes dy forcave dikur
aleate dhe sot rivale. Duke komentuar edhe ndryshimet kushtetuese, Rama
shprehet se ofrojnė bashkėpunim pėr reformėn zgjedhore, por jo pėr
interesat personale tė kreut tė PS-sė.


Pas zgjedhjeve nė Tiranė, disa prej eksponentėve
socialiste kanė hedhur idenė e njė afrimi tė PS-sė me LSI-nė si rruga
pėr tė sjellė tė majtėn nė pushtet. Cili ėshtė qėndrimi juaj ndaj kėtyre
zėrave?


Nė respekt tė vėmendjes tuaj, pėrkatėsisht edhe tė punės qė bėni ndaj
sė cilės unė jam i ndjeshėm edhe si koleg, do t’ju ftoja tė mos
humbasim shumė kohė me qėndrime tė papjekura, spekulative dhe tė
improvizuara prej qasjes personale qė kėta individė kanė me kryetarin e
tyre humbės. E kam thėnė dhe gjetiu dhe e pėrsėris edhe pėr ju dhe
lexuesit tuaj, qė ata qė janė shprehur dhe ata qė i kanė porositur kėta
tė shprehen, qė ta harrojnė se LSI mund t’i shėrbejė Edi Ramės qė pasi
humbi Bashkinė e Tiranės tė “fitojė” kryeministrinė. Edi Rama duhet tė
mbajė pėrgjegjėsi qė shkatėrroi Partine Socialiste dhe vlerat qė ajo
pėrfaqėsonte, qė shkatėrroi partneritetin me LSI-nė dhe qė shkatėrroi
edhe tė majtėn duke transplantuar brenda radhėve tė saj individė pa
asnjė lidhje me tė dhe pa asnjė vlerė. Zėdhėnėsit e interesave tė Edi
Ramės nėse realisht duan tė dėshmojnė se e duan PS-nė, tė flasin mė parė
pėr bashkėpunim brenda strukturave tė PS-sė, tė bashkėpunojnė me
deputetėt dhe veprimtarėt e tė gjitha niveleve e ta sjellin PS-nė aty ku
kontribuohet pėr interesat e vendit.


    Ora ėshtė 25/8/2019, 00:00