KQZ “vulos” fitoren e PBDNJ-sė nė Finiq

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje KQZ “vulos” fitoren e PBDNJ-sė nė Finiq

Mesazh nga Albatros prej 7/8/2011, 21:48

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka diskutuar sot nė mbledhjen e radhės
mbi zgjedhjet e zhvilluara nė komunėn Finiq, ku diferenca mes
kandidatėve rezultoi 1 votė. Kandidati i PBDNJ fitoi me njė votė mė
shumė se kandidati i Partisė MEGA, ēka bėri qė kjo forcė tė ankimonte
rezultatin nė KQZ. Nė zgjedhjet e pjesshme lokale tė 31 korrikut,
procesi i votimit nisi nė orėn 09:00 pėr shkak tė dėmtimit tė vulės sė
komisionit, e cila u zėvendėsua me njė tė re, e cila u dėrgua me
helikopter.
Kryetari Ristani tha se dėmtimi i vulės nga kryetari i komisionit
ishte i qėllimshėm dhe zėvendėsimi i saj ishte shkaku i vonesės sė
nisjes sė procesit. “Kėrkesa ėshtė e pabazuar nė prova dhe nė ligj”, tha
kryetari Ristani, duke vendosur rrėzimin e kėrkesės sė Partisė MEGA.

Nėnkryetarja e KQZ-sė, Dėshira Subashi, tha se nisja me vonesė e
procesit tė votimit nė komunėn Finiq ishte nė shkelje tė ligjit. “Vonesa
e mbėrritjes sė materialeve zgjedhore rreth 2 orė ka ndikuar nė
rezultatin maksimalisht tė ngushtė”, tha Subashi.


    Ora ėshtė 24/6/2019, 11:37