Eliza Dushku nė Tiranė, kėrkon shtetėsi shqiptare

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Eliza Dushku nė Tiranė, kėrkon shtetėsi shqiptare

Mesazh nga Albatros prej 7/8/2011, 14:07

Aktorja e njohur me origjinė shqiptare, Eliza Dushku, mbėrriti dje nė
Shqipėri, kėsaj here pėr t’u ndjerė tėrėsisht shqiptare. E shoqėruar
nga disa producentė dhe grupe xhirimi tė disa televizioneve amerikane,
Eliza Dushku tha para mediave shqiptare se do tė promovojė imazhin e
Shqipėrisė. Ajo nuk e fshehu edhe njė kėrkesė tė saj pėr tė marrė
shtetėsinė shqiptare, tė cilėn e tregoi edhe pėrpara fotografėve.

Ajo u prit sot nė aeroportin ndėrkombėtar “Nėnė Tereza” nė Rinas nga
nėnkryetarja e Bashkisė sė Tiranės, Jorida Tabaku. Aktorja e mirėnjohur u
shpreh se do tė udhėtojė nė qytetet mė tė bukura shqiptare, si dhe
veēanėrisht nė Korēė, nga ėshtė origjina e saj, njė qytet qė ajo nuk ka
qenė asnjėherė nė jetėn e saj. “Po bashkėpunojmė me producentė nga
“Lonely Planet” apo “Travel Channel”, sepse duam tė pėrgatisim diēka qė
tė tregojė se sa e mahnitshme ėshtė Shqipėria.


    Ora ėshtė 22/8/2019, 00:16