Tiranė: Basha takon sot aktoren Eliza Dushku

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Tiranė: Basha takon sot aktoren Eliza Dushku

Mesazh nga Albatros prej 7/8/2011, 13:34

Kryetari i Bashkisė sė Tiranės, Lulzim Basha do tė takojė sot
paradite nė zyrėn e tij aktoren e njohur shqiptare qė luan nė skenat e
Hollivudit, Eliza Dushku. Ajo mbėrriti dje nė Shqipėri, nė kuadėr tė njė
dokumentari qė do tė zhvillojė pėr tė promovuar vlerat artistike,
kulturore dhe turistike tė Shqipėrisė.

Dushku u prit nė Aeroportin Ndėrkombėtar “Nėnė Tereza” nė Rinas tė
Tiranės nga nėnkryetarja e bashkisė sė Tiranės, Jorida Tabaku, e cila
theksoi se aktorja ka ardhur pėr tė promovuar vlerat social-kulturore tė
Shqipėrisė, pėr tė parė disa nga qytetet kryesore pėr rreth 10 ditė.

Tabaku konfirmoi se, aktorja Eliza Dushku do tė takohet kėtė tė diel
me kryebashkiakun Lulzim Basha si dhe do tė vizitojė disa nga qendrat
tregtare tė Tiranės e mė pas do tė ketė njė udhėtim turistik nė Durrės,
Berat, Korēė, Krujė e Vlorė pėr tė bėrė njė promovim sa mė tė mirė tė
Shqipėrisė.


    Ora ėshtė 24/6/2019, 10:52