NATO konsideron shtimin e sėrishėm tė forcave nė Kosovė

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje NATO konsideron shtimin e sėrishėm tė forcave nė Kosovė

Mesazh nga Albatros prej 4/8/2011, 18:50

Zyrtarėt thonė se NATO-ja mund tė shtojė sėrish forcat e saj nė
Kosovė, tė cilat tashmė janė duke u pėrforcuar nga njė batalion
gjermano-austriak i kėmbėsorisė.


Agjencia AP citon njė diplomat dhe njė tjetėr zyrtar - njohės i
situatės - tė kenė thėnė se Aleanca po konsideron vendosjen e njė
batalioni tė dytė rezervė, pėr shkak tė tensioneve tė vazhdueshme
ndėrmjet autoriteteve kosovare dhe atyre serbe.


Zėdhėnėsja e NATO-s, Karmen Romero, tha se Aleanca nuk ka nėnshkruar ende ndonjė vendim pėr dėrgimin e njėsive tė reja.


Zyrtarėt thonė se kontingjenti rezervė nuk ka pėr qėllim rritjen e
pėrhershme tė forcės sė NATO-s, por pėr tė siguruar lehtėsim tė
pėrkohshėm gjatė krizės.


    Ora ėshtė 24/6/2019, 12:00