Bėjini meshkujt pėr vete qe ne kontaktin e pare!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Bėjini meshkujt pėr vete qe ne kontaktin e pare!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 2/8/2011, 23:06Ja 7 detajet pėr te cilat duhet te kujdeseni qe te bėni pėr vete njė mashkull qe ne kontaktin e pare qe do keni me te.

Sharmi ėshtė njė bashkėsi detajesh te cilat bashkohen me njėra tjetrėn pėr t’iu bere te pa rezistueshme. Por a dini ju ta bėni njė mashkull pėr vete qe ne kontaktin e pare? Me poshtė do te mėsoni cilat janė 7 detajet pėr te cilat duhet te kujdeseni.

· Buzėqeshja e pa sforcuar

Sytė te shkėlqejnė dhe buzėqeshja jote ėshtė pa sforcuar.. Janė kėto detaje qe meshkujt vrojtojnė me kujdes. Ata i interpretojnė si shenja shkujdesjeje dhe natyrale. Edhe nėse keni njė aparat dentar, nuk duhet te fshiheni. Lėreni veten te lire. Ēunat duan t’iu shohin ashtu si jeni ne te vėrtetė. Kur nuk ju qeshet mos qeshni kot sepse do kuptohet menjėherė qe ėshtė e sforcuar.

· Fytyra juaj e bukur

Meshkujt kėrkojnė njė fytyre qe te shkėlqejė. Nėse e dini kėtė mundohuni te hiqni stresin dhe ankthin sepse ato ndikojnė shume ne lėkuren e fytyrės. Nėse doni te bini ne sy kujdesuni me shume. Pėrdorni kremra dhe maska qe i pėrshtaten lėkurės suaj. Lini dhe ndonjė takim me dermatologen nėse ėshtė e nevojshme, pėr te rregulluar te gjitha problemet.

· Sjellja

Mos rini e mėnjanuar dhe me turp sepse edhe sikur te keni fytyrėn e Megan Fox-it asnjė nuk do jua hedhe sytė. Dinamizmi, sjellja dhe personaliteti kane po aq rėndėsi sa pamja fizike, ne mos edhe me shume. Duhet te jeni te hapur dhe te komunikoni me te tjerėt. Asnjė nuk do ju “haje”. Nėse jeni shume te turpshme, bėni ēdo dite nga njė hapa para pėr te pasur besim tek vetja.

· Duart

Ndonjėherė i neglizhojmė pa e ditur se shpeshherė ato janė ne plan te pare. As qe behet fjale te keni thonj te papastėr apo te gjakosur nga anėt dhe me lėkurė te dale. Mos mbani as unaza me kafka dhe mos i zgjatni thonjte ne pafundėsi. Mundohuni t’i rregulloni vete nėse s’keni mundėsi te shkoni tek estetistja. Edhe thonjte e shkurtėr kane nevoje pėr kujdes. Pėrdorni kremra hidratonte pėr duart, sidomos gjate dimrit kur lėkura thahet mjaft. Mundohuni te ndiqni modėn pėr ngjyrat e manikyrit por pa e ekzagjeruar.

· Zėri

Shpesh nuk i kushtojmė rėndėsi dhe pėr kėtė arsye...Mos ngurroni te luani me kėtė instrument joshjeje te padiskutueshėm. Nėse ke njė zė te ėmbėl (lolita) apo te forte (femėr fatale) mos harro te flasėsh qarte, qete dhe me kujdes. Mos bėrtisni!

· Flokėt

Nuk ka nevoje pėr shume shpjegime. Qe kur njerėzit jetoni neper shpella, meshkujt tėrhiqeshin nga flokėt me shkėlqim dhe te shėndetshėm. Flokė te yndyrshėm apo te rralle? Kujdesuni me shume pėr to. Dy here ne jave pėrdorni maska pėr llojin tuaj te flokut dhe lajini ēdo dite. Mos abuzoni me pjastrat as me ngjyrat. Pėrndryshe flokėt tuaj do te digjen dhe do duken edhe me keq.

· Komunikimi dhe mėnyra e te shprehurit

Ato femrat qe thonė gjere interesante janė me joshėse se ato qe janė te bukura por s’dinė cfare te flasin. Njė mendje e zgjuar dhe njė aftėsi pėr te komunikuar te bėjnė me tėrheqėse. Pėr te ditur sa me shume lexoni libra, revista, dėgjoni informacionet ne radio, shihni televizor, informohuni ne fusha te ndryshme..Shkurt “ushqeni shpirtin dhe mendjen”. Kur te vije momenti i duhur nuk do rrini ne tavoline pa folur por gjithmonė do keni tema interesante pėr te diskutuar. IkubE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/5/2018, 12:10