Google Plus, ja pse eshte me i mire se Facebook

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Google Plus, ja pse eshte me i mire se Facebook

Mesazh nga Albatros prej 17/7/2011, 15:41

Edhe pse vetėm pak ditė nė treg, Google Plus pritet qė brenda 24 orėve tė vijim tė kapė shifrėn e 10 milionė anėtarėve. Bėhet fjalė pėr rrjetin social mė tė ri nė botė qė po konkurron Facebook nė njė kohė rekord. Sipas Ancestry.com, nė 32 orėt qė lamė pas nė Google Plus janė regjistruar 2.2 milionė pėrdorues ndėrkohė qė janė bėrė tė ditura detajet pėrsė Google ėshtė mė tėrheqės se sa Facebook apo ndonjė rrjet social tjetėr. Sė pari, Google Plus funksionon me rrethe miqsh qė do tė thotė se ju mund ti ndani personat qė shtoni si shokė sipas rretheve shoqėrore nė familje, shokė, miq, kolegė etj.

Kjo do tju japė mundėsinė qė informacionin tja adresoni audiencės qė keni dėshirė. Nga ana tjetėr, duke mėsuar nga gabimet e Facebook dhe Tėitter, Google Plus jep mundėsinė pėr kontrollin e ndarjes sė informacionit. Pėrmirėsime priten qė tė bėhen dhe nė motorin e kėrkimit ndėrkohė qė pėr tu bėrė anėtar i Googl Plus, mbetet ende pothuajse i pamundur pasi mė parė duhet tė merrni njė ftesė nė adresėn tuaj tė G-Mail pėr tu bėrė pjesė e tij.


    Ora ėshtė 19/6/2019, 10:48