Pite Me Molle!

Share

LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti: Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia: Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi: 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve: 121981
<b>Pikėt</b> Pikėt: 259118
<b>Votat</b> Votat: 308
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar: Mbrėmė erdhe pranė meje... Aroma jote mė shoqėronte... Kujtimet kujtonim ne tė dy... Si njė yllė shkėlqenin sytė e tu... Ishe ti vallė vėrtetė, apo ėndėrrat e mia...?!

Buzqeshje Pite Me Molle!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 17/7/2011, 14:37Pėrbėrėsit

- 5 veze
- 10 luge te supes sheqer
- 1 gote qumeshte
- 1 gote vaj
- 1 qese sheqer vanileje
- 3 gota e gjysem miell

Pergatitja:

5 vezet te tunden mire me 10 luge te supes sheqer,pastaj shtohet 1 gote qumesht dhe nje gote vaj.shtohet 1 qese sheqer vanileje dhe 3 gota e gjyem miell. Lyhet tepsia me margarine,e zbrazim gjysmen e mases dhe pastaj hedhim disa molle te grira. Pastaj nxirret siper pjesa tjeter e mases dhe futet te piqet ngadale rreth 45 minuta. IkubS'tė dua me petale, stė dua me gjėmba
Por tė dua thellė nga zemra
Si yllė pėr mua, gjithmonė do mbetesh
Nė zemrėn time do digjesh e do tretesh ...!!    Ora ėshtė 20/12/2014, 13:17