Mbushje per torta

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Mbushje per torta

Mesazh nga LePuRuShJa prej 16/7/2011, 16:17

Mbushje per torta Images

Perberesit:

- 400 gr biskota te grimcuar
- 400 gr banane
- 2 luge kakao
- 100 gr kokos
- 100 gr arra te grimcuara
- 250 gr margarin
- leng te gazuar sipas nevojes

Pergatitja:

Ne nje ene te thelle hedhim biskotatt,bananet e shtypura,kakaon,kokosin dhe arrat.Shkrijme margarinen dhe e shtojm ne ene,pastaj hedhim leng te gazuar derisa te fitohet nje mase jo e fort.Me kte mase mund te mbushim tortat po dhe mund te formojm torteza te shijshme.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 17/7/2019, 08:23