What do you Love?, projekti me i ri nga Google

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje What do you Love?, projekti me i ri nga Google

Mesazh nga Albatros prej 14/7/2011, 15:16

Shėrbimi kishte filluar tė eksperimentohej qė nė qershor, ndėrsa tani ėshtė gati pėr debutimin real. “What do you Love?” ėshtė njė interpretim i ri i konceptit tė Google Search, si motor kėrkimi. Emri romantik i shėrbimit nė fakt ka tė bėjė pak me rezultatin, por efekti ka qenė i garantuar.

“What do you Love?” nė plan tė parė funksionon si njė motor kėrkimi tradicional.

Ju shkruani fjalėn pėr tė cilėn kėrkoni informacion nė mėnyrė klasike por mėnyra se si do tė marrėsh rezultatet bėn ndryshimin. Nuk do tė jetė njė listė e linqeve qė tė jepen nė kohė reale, siē tė gjithė e njohin nga Gooogle, pėrkundrazi nė ekran do tė shfaqen shumė rezultate tė ndryshme, tė filtruara sipas kategorisė dhe rėndėsisė e tė ndarė na kolona tė veēanta. Njė kolonė pėr lajme, njė pėr video, referenca pėr libra, fotografi, pėrkthime dhe shumė kategori tė tjera. Mund tė kėrkoni edhe materiale nė 3D por pėr momentin projekti nuk jep rezultate shumė tė kėnaqshme. Nė thelb, Ēfarė doni? ėshtė njė vitrinė e shėrbimeve tė Google dhe do tė fokusohet nė ēdo gjė qė ju mund tė kėrkoni me anė tė njė fjale ēelės. Interesante ėshtė mundėsia pėr tė pėrdorur aplikacionin e alarmit, lidhur me temėn qė po kėrkoni. Sa here tė ketė ndonjė gjė tė re, motori i kėrkimit ju njofton vetė.

Mund tė pėrdorni gjithashtu e-mailin qė tė merrni informacion tė ri lidhur me temėn. Projekti ėshtė njė shėrbim qė tė ofron shumė ide interesante, gjithsesi ėshtė e vėshtirė heqja dorė nga kėrkimi tradicional nė Google. Zyrtarė tė Google, thonė se pėrmirėsimet do tė vijnė me kalimin e kohės.


    Ora ėshtė 19/6/2019, 11:29