Ivankoviē, mund tė jetė trajner i Kombėtares Shqiptare!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Ivankoviē, mund tė jetė trajner i Kombėtares Shqiptare!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 30/4/2009, 19:14

Ivankoviē, mund tė jetė trajner i Kombėtares Shqiptare! Ivankovic_mund_te_jete_trajner

Kroati Ivankoviē mund tė jetė trajner i Kombėtares Shqiptare. Ai nė Tiranė kishte arritur pas bisedimeve qė pati me njeriun njė tė futbollit tė Maqedonisė, Haxhiristevski pėr tė marrė drejtimin e pėrfaqėsueses sė Maqedonisė.

Ivankoviē nė Tiranė kishte arritur nė shoqėri tė trajnerit tė pėrfaqėsueses kroate U-21 Zlatko Daliē, por me sa duke ky ėshtė vetėm njė udhėrrėfyes i njėrit ndėr kandidatėve pėr bankinėn e Shqipėrisė.

Kroati Ivankovic ka drejtuar pėrfaqėsuesen e Iranit me tė cilėn u kualifikua nė Botėrorin e 2006. Nga ai vit e deri nė 2008-n, Ivankoviē ka drejtuar Dinamon e Zagrebit.

Ai ka drejtuar edhe klubet e tjera si Varteksin, Rijekėn dhe Hanoverin e Altin Lalės. Njė nga karakteristikat mė pozitive tė kėtij trajneri, pėrveē aftėsive tė tij teknike ėshtė edhe qėndrueshmėria me skuadrat qė ka pasur, mesatarisht kontratat e tija nė tė gjitha klubet dhe pėrfaqėsueset kanė qenė 3- vjeēare.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 22/7/2019, 20:54