Taliatele me gorgonzola!!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Taliatele me gorgonzola!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 11/7/2011, 00:31

Taliatele me gorgonzola!! Images

Perberesit:

- 125 gr filadelfia,
- 400 gr taliatele,
- 100 gr gorgonzola,
- 1 luge rosmarine,
- 15 gr gjalp,
- 1 limon, piper.

Pergatitja:

Ne nje tigan me gjalp vendosim lekuren e limonit te grire shume holle.E leme per disa minuta.Shtojme filadelfian,gorgonzolen e prere ne kubik dhe rosmarinen .Nderkohe kemi ziere makaronat al dente.Pasi te jene shkrire te dyja djathrat shtojme taliatelet.I leme 1 minute dhe i sherbejme te ngrohta.Po te duam mund te hedhim piper siper.Rrekomandohet qe te pergatiten ne momentin qe do te serviren.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 17/7/2019, 08:46