Peshk troftė i mbushur me bajame

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Peshk troftė i mbushur me bajame

Mesazh nga LePuRuShJa prej 7/7/2011, 11:35

Peshk troftė i mbushur me bajame Images

Perbersit:

-6 trofta mesatare
- 2 limon
- 2 lugė gjelle gjalp dhe erėza
- kripė
- piper

Pėr mbushjen nevojiten:

- 300 gr bajame tė pjekura lehtė
- 4 lugė gjelle majdanoz (ose me sy)
- 2 lugė gjelle gjalp dhe erėza

Mėnyra e gatimit:

Pastrojmė dhe lajmė nga brenda dhe jashtė troftat. I fėrkojmė me limonat dhe u hedhim kripė dhe piper dy ore mė parė. Nė njė enė pėrziejmė gjėrat qė nevojiten pėr mbushjen. I mbushim peshqit dhe nga jashtė i lyejmė me gjalp.I vendosim nė njė tepsi ose nė njė enė tjetėr qė nuk ngjit dhe i fusim nė furrė pasi e kemi nxehur mė parė furren. I lėmė tė piqen 20-25 minuta nė njė nxehtėsi 220°C. I servirim duke i shoqėruar me patate tė skuqura ose tė pjekura./recetakuzhine/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 17/7/2019, 09:14