Sallate me kerpudha

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Sallate me kerpudha

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/7/2011, 00:59

Sallate me kerpudha Images

Pėrbėrėsit:

-1 marule
-2 veze
-1 tufe selino
-1 ls mustradė
-2 endivi (lloj vegjetali)
-1 ls uthull
-100 g panxhar i kuq
-3 ls vaj
-100 g kerpudha
-nenexhik
-proshutė,kripė , piper

Perberesit:

Lahen me kujdes sallata , endivitė , selinoja dhe fshihen mire.Pritet panxhari ne copa te vogla pastaj qėrohen kerpudhat , lahen dhe thahen.Zihen vezėt fort dhe qėrohen. Ne nje sallatiere pregatitet salca: trazohet mustarda ne uthull. Hidhet kripe e piper. Trazohen mire sa te tretet kripa. Shtohet vaji dhe trazohen fort derisa te behet kremoze. Priten kerpudhat ne feta te holla , grihet selinoja , shfletohen endivitė dhe priten. Hidhen te gjitha ne tasin e sallates se bashku me copat e panxharit dhe gjethet e marules dhe perzien te gjithe perberesit.Priten vezet ne feta rrumbullake , copat e proshutes ne feta te holla dhe hidhen siper sallates. Hidhet siper nenexhik ose ne mungese te tij , majdanoz./recetakuzhine/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 17/7/2019, 09:09