Kur dashuria eshte e pamundur...

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Kur dashuria eshte e pamundur...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 2/7/2011, 00:28Ka shume dashuri te pamundura, ndoshta kjo eshte forma me romantike e dashurise, sepse ajo eshte me vetmohuesja dhe e paster. Eshte nje dashuri qe nuk pyet, qe dashuron vetem sepse e ndjen ta besh, por eshte nje dashuri prekese dhe e dhimbshme. Letersia eshte e mbushur plot me dashuri qe nuk mund te kene sukses ne toke. Mendoni Romeon dhe Zhulieten, tragjedia e persosur, por tani nuk eshte e nevojshme per te shkuar aq larg dhe ta jetojme ne menyre aq te vuajtur

Le te shohim saktesisht se si ajo shfaqet dhe si te kapercehet nje pasion tille.

Nje dashuri eshte e pamundur kur ajo nuk eshte reciproke.Imagjinoni te jeni te dashuruar me nje burre te martuar dhe te perkushtuar per gruan e tij, apo doni nje person qe jeton ne anen tjeter te botes, nje distance e pakapercyeshme per stilin e jetes apo per arsyet ekonomike.

Shpesh eshte e pamundur dashuria platonike, qe mbetet keshtu sepse nuk ka asnje rast per tu konsumuar. A ju ka ndodhur ndonjehere te provoni nje ndjejne te ngjashme, eshte tiptike per moshat e reja.

Megjithate dashuria e pamundur kapercehet. Zakonisht ne momentin kur jetohet, ajo eshte kaq e perfshire menderisht saqe eshte e veshtire te besosh se ata mund te jetojne pa te, por nuk eshte keshtu.

Heret ose vone do te kete nje person real qe do te beje zemren tuaj te rrahe shpejt. Gjeja me e mire eshte te perqendroheni ne jetet tuaja dhe ne qellimet tuaja, si studimet, puna, nje hobi etj. Perpiquni te devijoni vemendjen, eshte e vetmja zgjidhje e dobishme. Nje mengjes do te zgjoheni dhe do te jete nje kujtim i larget.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 15/12/2018, 05:58