Per cfare kane nevoje njerezit per te qene te lumtur?

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Per cfare kane nevoje njerezit per te qene te lumtur?

Mesazh nga LePuRuShJa prej 1/7/2011, 23:06Per cfare kane nevoje njerezit per te qene te lumtur? Kjo pyetje ka vetem nje pergjigje, por nese mbledhim deshirat dhe pikepamjet te nje prej dy seskeve, rezultati mund te jete i habitshem. Para? Karriere? Te martohesh me nje burre te pasur? Asgje prej ketyre. Femrat europiane kane portretizuar lumturine duke e bazuar ne vlerat klasike te cilat nuk i perkasin me gjeneracionit kontemporan. Ne maje te klasifikimit te perbersve te lumturise, ne fakt, renditen, dashuria, puna dhe te jetosh ne nje shtepi afer detit.

Ne nje sondazh te bere kane marre pjese 18 mije femra nga te gjitha shtetet e Europes, dhe rezultati i opinionit te tyre ka treguar se lumturia eshte nje miks i komponenteve te rendesishem. Mes protagonisteve te sondazhit, te gjitha kane qene nga mosha 25 deri ne 49 vjec,anglezet kane deklaruar se ndjehen mjaft te paguara, ndersa spanjollet ne kete pike nuk jane te kenaqura. Kane qene pikerisht keto femra qe kane marre pjese ne sondazh te nenvizojne sesi lumturia eshte e lidhur me anen praktike te jetes. Nese mungojne ato pak gjera per te cilat ja vlen te jetosh, cdo mundesi per te jetuar i qete dhe ne mireqenie zhduket.

Femrat italiane jane pergjigjur se per 41% eshte e rendesishme te kesh nje jete sentimentale te kenaqshme, ndersa per 15% lumturia eshte e lidhur me konceptin e familjes se bashkuar. 47% konfirmon se nuk mund te jesh e lumtur nese nuk ndjehesh e dashuruar. Keto mendime per sferen sentimentale perputhen edhe me opinion femerore persa i perket sferes se punes. Pothuaj, asnje nga te intervistuarat nuk i ka dhene rendesi rritjes se rroges, duke quajtur me te rendesishme qe profesioni tju lere kohe te lire. Gjysma e italianeve thone se te jetosh prane detit i ben me te lumtur. Diell, klime e mire, ajer i paster dhe qetesi. Te gjitha pike te rendesishme ne disfavorin e rutines se qytetit. IkubE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Per cfare kane nevoje njerezit per te qene te lumtur?

Mesazh nga Burrelsja prej 1/7/2013, 13:25

lumturi dashuri respekt mbeshtjetje
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Per cfare kane nevoje njerezit per te qene te lumtur?

Mesazh nga Vizitor prej 1/7/2013, 16:10

DASHURI

Sponsored content

Buzqeshje Re: Per cfare kane nevoje njerezit per te qene te lumtur?

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 26/4/2018, 17:14