Si te kuptoni nese jeni te dashuruara vertet ...

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Si te kuptoni nese jeni te dashuruara vertet ...

Mesazh nga Vizitor prej 29/6/2011, 11:40


Jo gjithmone eshte e lehte te kuptoni nese jeni te dashuruar.
Ndonjehere zemra “genjen” dhe ju mund te ndiheni konfuz ne ndjenjat tuaja dhe ne
jeten tuaj.

Jo gjithmone eshte e lehte te kuptoni nese jeni te dashuruar. Ndonjehere
zemra “genjen” dhe ju mund te ndiheni konfuz ne ndjenjat tuaja dhe ne jeten
tuaj. Si te beni pak qartesi?
Eshte e mundur duke reflektuar mbi disa emocione qe ne i kuptojme si jo
normale. Mbase ndjenjat tona nuk i pranojme me te tjeter por brenda nesh duhet
te jemi te sinqerte.
1- Ndjen mungesen e tij ne cdo moment
Te ndjesh mungesen e personit te zemres eshte pikerisht fillimi. Keni kaluar
ore ne telefon, pasi e keni mbyllur gjendeni duke pyetur veten se cfare eshte
duke bere, mbase a po ju mendon. Eshte normale, ashtu sikurse eshte normale te
deshironi te kaloni kohe me te dhe te organizoni takime. Nese jeni ne kete
nivel, jeni te dashuruar.
2- Flet gjithmone per te
Nje person i dashuruar ka nje “defekt”, te pakten per ate qe duhet ta
degjoje, flet gjithmone per te dashurin. Cdo bised eshte e mire per te futur
emrin e tij ne mes. Kjo eshte dicka e cila behet pavetedije, dhe personi qe doni
behet objekt ne cdo bised dhe ne cdo argument.
3- Te mendoni te miren e tij para tuajes
Bujaria eshte nje tjeter faktor. Mendoni per te miren e personit te dashur
para tuajes, kjo do te thote se ju e keni shume per zemer. Nuk eshte e nevojshme
te sakrifikoheni, dhe te plotesoni deshirat e tjetrit. Nuk ka dyshim duhet tju
rrahi zemra fort per te ndjere “flutura ne stomak” kjo eshte dashuri, por ka dhe
shume reagime te tjera perpara dashuris
avatar
dimali
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 17/06/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 471
<b>Pikėt</b> Pikėt : 1005
<b>Votat</b> Votat : 40
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Urtesia

Buzqeshje Re: Si te kuptoni nese jeni te dashuruara vertet ...

Mesazh nga dimali prej 29/6/2011, 11:49

Oh, po te jete e vertete,
Se naten kur gjithēka pushon,
Kur rrezet heneza e zbete,
permbi murrana i vershon,
Shkretohen varret e nemitur
Dhe hijet bredhin neper terr,-
Do thirrnja miken e zhuritur:
Tek une eja menjehere!Po u ēmenda,lidhmėni,
Tek mikesha shpimėni
Tė mė kthejė me magji
Nga i ēmendur nė njeri.
avatar
Laura
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 09/06/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1422
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2747
<b>Votat</b> Votat : 20

Buzqeshje Re: Si te kuptoni nese jeni te dashuruara vertet ...

Mesazh nga Laura prej 4/7/2011, 23:47

oooo Saranda krejt e qart eshte sipatizon shum....e mer tel per gjdo sec e tjer ..ja kjo tregon qe je e dashurume
Sponsored content

Buzqeshje Re: Si te kuptoni nese jeni te dashuruara vertet ...

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 21/6/2018, 06:23