“The Indipendent”: Plazhi i Durrėsit, bregdeti ku ia vlen tė pushon

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje “The Indipendent”: Plazhi i Durrėsit, bregdeti ku ia vlen tė pushon

Mesazh nga Albatros prej 26/6/2011, 22:25

Krahas plazheve tė njohura nė vende si Italia, Spanja, Franca, Britania, Durrėsi radhitet njė nder plazhet i cili kėshillohet pėr tu frekuentuar. Nė faqen zyrtare tė gazetės britanike “The Independent”, Shqipėria, veēanėrisht plazhi i Durrėsit radhitet njė ndėr 50 plazhet qė ia vlen tė kalohen pushimet.

Ju jeni ngopur me turmat? Me njė fluturim nga Gatėick nė aeroportin ndėrkombėtar “Nėnė Tereza” nė Shqipėri, merrni njė taksi pėr nė bregdet. Kėshtu kėshillon kjo faqe pėr tė gjithė turistėt e huaj tė cilėt kėrkojnė njė destinacion qė tė kalojnė pushimet nė kėtė sezon veror. "Durrėsi ėshtė njė nga vendet kryesore turistike qė nuk duhet harruar, ka mjaft hotele tė arsyeshme duke ofruar vlera tė mira me njė diferencė mjaft tė vogėl nga ato ēfarė ofrohet nga kompanitė italiane. Ata qė janė tifozė resortesh dhe kėrkojnė tė kalojnė ditė tė paharrueshme mund tė gėzohen duke qėndruar nė hotelet e shumta - citohet nė tė njėjtėn faqe nga “The Independent”.

Nuk ėshtė hera e parė qė mediat e huaja e cilėsojnė Shqipėrinė si njė nga vendet e bukura qė ia vlen tė kalohen pushimet. Nė shkurt tė kėtij viti po nga kjo e pėrditshme britanike nė njė shkrim pėr Shqipėrinė, vendi ynė u cilėsua si "njė dashuri e re mesdhetare", si njė nga destinacionet mė tė nxehta tė vitit 2011, duke radhitur njė sėrė pikash kyēe pse ia vlen qė nė Shqipėri tė kalohen pushimet. Historia e lashtė qė daton nga qytetėrimet ilire, greke dhe romake bėhet njė pikė e nxehtė arkeologjike, ushqimi tradiciaonal, peizazhi mahnitės, plazhe tė qetė me temperatura tė ngrohta janė ato ēka citojnė mediet e huaja qė Shqipėrinė e cilėsojnė si njė nga destinacionet mė tė mira turistike.


    Ora ėshtė 24/6/2019, 12:06