Kanė thėnė pėr suksesin ....!!!

Share
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Kanė thėnė pėr suksesin ....!!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 26/6/2011, 12:32

Ē'do herė mbani mėnd se vendimi juaj pėr tė patur sukses ėshtė mė i rėndėsishėm se ē'do gjė tjetėr ... // Albraham Linkolm //

Nėse A ėshtė sukses nė jetė, atėherė A ėshtė e barabartė me x plus y plus z. Puna ėshtė x, y ėshtė loja, dhe z ėshtė tė mbashė gojėn mbyllur ... // Albert Ajnshtajn //

Mos u mundo tė bėhesh njeri i sukseshėm, por mė mirė tė bėhesh i vlefshėm ... // Albert Ajnshtajn //

Ėshtė e mundur tė dėshtoshė nė shumė mėnyra, pėrderisa tė keshė sukses ėshtė e mundur vetėm nė njė mėnyrė ... // Aristoteli //

Pse tė jeshė burrė kur mund tė keshė sukses ... // Bertolt Breht //

Nuk e di cili ėshtė ēelėsi i suksesit, por ēelėsi i dėshtimit ėshtė tė mundohesh tė kėnaqėsh ēdokėnd ... // Bill Kosbi //

Ē'farė ėshtė paraja ... Njė njeri ėshtė i suksesshėm nėse zgjohet nė mėngjesė, bie tė flejė nė darkė, dhe nė mes tė kėtyre tė dyjave, bėnė atė qė dėshironė tė bėjė ... // Bob Dilan //

Ekziston vetėm njė sukses .. Tė jeshė nė gjendje tė kaloshė jetėn ashtu si do vetė ... // Kristofer Morley //

Suksesi vjenė tek ata qė janė shumė tė zėnė duke e kėrkuar atė ... // Henri Dejvid Thoro //E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Kanė thėnė pėr suksesin ....!!!

Mesazh nga Burrelsja prej 1/7/2013, 13:25

Ē'farė ėshtė paraja ... Njė njeri ėshtė i suksesshėm nėse zgjohet nė mėngjesė, bie tė flejė nė darkė, dhe nė mes tė kėtyre tė dyjave, bėnė atė qė dėshironė tė bėjė ... // Bob Dilan //
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Kanė thėnė pėr suksesin ....!!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 3/7/2014, 09:51

Suksesi nuk kėrkon kurrfarė arsyetimi, dėshtimin nuk e arsyeton kurrfarė alibie.

Suksesi nė sjelljen me njerėz bazohet nė gatishmėrinė e tė kuptuarit tė mendimeve tė tyre.

Napoleon HillE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Kanė thėnė pėr suksesin ....!!!

Mesazh nga Princesha... prej 27/10/2014, 23:16

-Guximi nė jetė shpesh ėshtė njė spektakėl mė pak dramatik se sa guximi i njė moment final, por nuk ėshtė mė pak njė pėrzierje e mrekullueshme e triumfit dhe e tragjedisė. Njeriu bėn atė qė duhet pavarėsisht nga rrjedhojat personale, pavarėsisht nga rrjedhojat personale, pavarėsisht nga pengesat rreziqet dhe presionet dhe kjo ėshtė baza e tė gjithė moralit. Guximi ėshtė qėndresa ndaj frikės, mjeshtėria pėr ta kontrolluar atė, dhe jo mungesa e frikės.
Sponsored content

Buzqeshje Re: Kanė thėnė pėr suksesin ....!!!

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 21/2/2019, 14:48