Miqesia mes mashkullit dhe femres eshte e mundur?

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Miqesia mes mashkullit dhe femres eshte e mundur?

Mesazh nga LePuRuShJa prej 21/6/2011, 13:30Thenia e vjeter popullore "Kush gjen nje mik gjen nje thesar" tregon ne nje pak fjale sesa e rendesishme eshte shoqeria ne jeten e njerezve. Ne momente te veshtira apo te bukura, cdo njeri nga ne deshiron nje mik me te cilin te ndaje emocionet apo ti tregoje sekretet e tij. Edhe kur nje lidhje sentimentale mbaron, njerezit e vetem qe mund te ndihmojne ne keto raste jane pikerisht miqte, ata qe jane te gatshem te shtrijne doren per tjetrin. Por pervecse te stabilizojme nje marredhenie sentimentale me seksi e kundert, eshte e mundur te krijojme nje miqesi te sinqert mes nje mashkulli dhe nje femre? Sipas disa ekspertesh te psikologjise, miqesia mes njerezve te sekseve te kundert nuk mund te ekzistoje per shkak te roleve te ngurt qe ato kane pasur ne kohe, me fjale te tjera, duke qene femra e zene ne shtepi dhe mashkulli ne pune, momentet e vjedhura ne aktivitete ishin te destinuar te ishin ato romantik apo erotik.

Edhe pse kohet kane ndryshuar dhe me te edhe roli ne shoqeri. Lindja e nje miqesie eshte konsekuence natyrele e kohes qe nje mashkull dhe nje femer kalojne se bashku ne pune apo ne kohen e lire. Kultura dhe edukta qe mesohen qe ne femijeri eshte determinuese ne lidhje me seksin tjeter, sipas eksperteve, jemi ne gjendje te dallojme me lehtesi mes miqesise dhe dashurise vetem pasi te kemi ndertuar nje baze te fort kulturore. Ne "valixhen" tone te eksperiencave, nuk mund te mungojne ato qe parashikojne socializimin me seksin tjeter qe ne femijeri. Perpara se te dilni ne konkluzione te shpejtuara, eshte e rendesishme te kuptoni se cfare ndjeni ne te vertet per personin tjeter. Nese nje femre i duket kenaqesi te kaloje kohe me nje mashkull por nuk arrin te ndjeje pasion e duhur per te stabilizuar nje marredhenie sentimentale, eshte e mundur qe deshiron te kete nje miqesi te fort me te.

Kontakti fizik mund te jete nje menyre e mire per te vleresuar lidhjen e krijuar me personin e seksit te kundert, nese preferoni te perqafoheni dhe puthni me pasioni atehere kjo tregon se lidhja juaj po drejtohet per nga dashuria sesa ne miqesi. Miqesia mund te jete ilaci kunder melankolise qe jetohet menjehere pasi kemi dal nga nje lidhje sentimentale. Ne fakt, miqte, tentojne te realizojne deshirat me shume sesa partneret duke na lejuar keshtu te kaloni krizen. Nje mik eshte ne gjendje te kuptoje me mire disa situata ne krahasim me partnerin, mbi te gjitha nese behet fjale per te respektuar lirine personale.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Miqesia mes mashkullit dhe femres eshte e mundur?

Mesazh nga Princesha... prej 12/10/2012, 12:51

Per mendimin tim dhe per eksperiencen personale ekziston, gjithashtu ekzistojne
edhe raste kur shoqeria kthehet ne ndjenje nga ndjenja ne dashuri dhe fare pa e
kuptuar sikur te hapen syte dhe personin qe e ke perpara tashme nuk eshte me
vetem nje shok/shoqe per ty...situata te tilla ka plot, disa perfundojne bukur
disa pervec dashurise se pa plotesuar humbasin edhe shoqerine e meparshme.
Pra pergjigjja me konkrete do te ishte... ēdo gje varet
nga rrethanat...!avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Miqesia mes mashkullit dhe femres eshte e mundur?

Mesazh nga LePuRuShJa prej 12/10/2012, 12:53

Ekzistonė por shpeshė herė .. (pėr tė mos thėnė cdo herė),,, mund tė pėrfundojė nė njė ndjenjė dashurie .... Dhe mund tė prishet dhe miqėsia e ndėrtuar ...E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Miqesia mes mashkullit dhe femres eshte e mundur?

Mesazh nga Princesha... prej 1/11/2012, 15:03

Per mua ekziston miqesia midis djemve dhe vajzave.
Ka shoqeri te paster dhe shyqyr qe nuk mendojne te gjithe qe nuk ka.....
Normal qe ka dhe raste kur mund te kaloje ne dicka me teper se thjesht shoqeri por keto jane raste te rralla......por kur shoqeria eshte e paster dhe me vlera per te dy besoj se asnjeri nuk e sheh tjetrin me ate syrin tjeter.......
Une per vete kam shoqeri me djem prej vitesh dhe deri me tani ka shkuar cdo gje mire e kurre se kemi pare njeri tjetrin me ate kendveshtrimin tjeter....
Sponsored content

Buzqeshje Re: Miqesia mes mashkullit dhe femres eshte e mundur?

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 19/1/2019, 10:01