Si te kuptoni nese jeni te dashuruara vertet

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Si te kuptoni nese jeni te dashuruara vertet

Mesazh nga LePuRuShJa prej 20/6/2011, 19:30Jo gjithmone eshte e lehte te kuptoni nese jeni te dashuruar. Ndonjehere zemra "genjen" dhe ju mund te ndiheni konfuz ne ndjenjat tuaja dhe ne jeten tuaj. Si te beni pak qartesi? Eshte e mundur duke reflektuar mbi disa emocione qe ne i kuptojme si jo normale. Mbase ndjenjat tona nuk i pranojme me te tjeter por brenda nesh duhet te jemi te sinqerte.

1- Ndjen mungesen e tij ne cdo moment

Te ndjesh mungesen e personit te zemres eshte pikerisht fillimi. Keni kaluar ore ne telefon, pasi e keni mbyllur gjendeni duke pyetur veten se cfare eshte duke bere, mbase a po ju mendon. Eshte normale, ashtu sikurse eshte normale te deshironi te kaloni kohe me te dhe te organizoni takime. Nese jeni ne kete nivel, jeni te dashuruar.

2- Flet gjithmone per te

Nje person i dashuruar ka nje "defekt", te pakten per ate qe duhet ta degjoje, flet gjithmone per te dashurin. Cdo bised eshte e mire per te futur emrin e tij ne mes. Kjo eshte dicka e cila behet pavetedije, dhe personi qe doni behet objekt ne cdo bised dhe ne cdo argument.

3- Te mendoni te miren e tij para tuajes

Bujaria eshte nje tjeter faktor. Mendoni per te miren e personit te dashur para tuajes, kjo do te thote se ju e keni shume per zemer. Nuk eshte e nevojshme te sakrifikoheni, dhe te plotesoni deshirat e tjetrit. Nuk ka dyshim duhet tju rrahi zemra fort per te ndjere "flutura ne stomak" kjo eshte dashuri, por ka dhe shume reagime te tjera perpara dashurise. Burimi Ikub.alE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Si te kuptoni nese jeni te dashuruara vertet

Mesazh nga Vizitor prej 27/6/2011, 11:42

1- Ndjen mungesen e tij ne cdo moment

Te
ndjesh mungesen e personit te zemres eshte pikerisht fillimi. Keni
kaluar ore ne telefon, pasi e keni mbyllur gjendeni duke pyetur veten se
cfare eshte duke bere, mbase a po ju mendon. Eshte normale, ashtu
sikurse eshte normale te deshironi te kaloni kohe me te dhe te
organizoni takime. Nese jeni ne kete nivel, jeni te dashuruar.

    Ora ėshtė 26/4/2018, 17:21