Ajo dhe Ai ...

Share
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Ajo dhe Ai ...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 17/6/2011, 11:01

First topic message reminder :Ajo: E urrejė faktin qė je mė i gjatė se unė...
Ai: Ky ėshtė njė avantazh....
Ajo: Ē'farė?....
Ai: Kur unė tė pėrqafojė ti mund tė dėgjoshė zemrėn time qė rreh vetėm pėr ty...!!!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Ajo dhe Ai ...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 28/10/2013, 17:32

- Ai : Bėjmė njė lojė ?
- Ajo: Sigurisht, kė ?
- Ai : Tė shikojmė njėri-tjetrin nė sy, kush lodhet i pari humb..
- Ajo: Mirė, atėherė pėrgatitu pėr tė humbur ... Kam vite qė tė shoh dhe nuk jam lodhur kurrėėė....
E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Ajo dhe Ai ...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 1/11/2013, 14:03

Djali: - Nxjerr njė trėndafil
Vajza: - Hmmm pėr kė e ke kėtė..?
Djali: - Duke qeshur.. Ėshtė pėr princeshėn time... Por un nuk munda tja jap asaj. . .
Vajza: - Perpiqu... Asaj do ti bėhej qejfi sikur t'ia jepje...
Djali: - Ngrihet dhe largohet...
Vajza: - Heyyy, Trėndafilin?? E le kėtu...
Djali: - Tė thash qė ishte pėr princeshėn time. . .!
E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Ajo dhe Ai ...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 1/11/2013, 14:15

- Alo? Dėgjohet njė zė i holl dhe i pėrgjumur nga ana tjetėr e telefonit. Atij po i vinte shumė keq qė e kishte zgjuar dhe i kishte prishur ėndrrat. I ndjer nė faj pėrgjigjet...
- Tė zgjova? Mė fal...
- Ska gjė jo, po he si u bėre?
- Tani jam mė mir, por mė ndodh naj her kshu. Ēa tbėjm, streset. Rri vetėm nė shtėpi. Familja larg, mka marr malli...
- He mos u mėrzit, po ti pse nuk iken tė jetosh jasht?
- Kam punėn ktu dhe mė pėlqen, ēfarė ta mbyll kot?
- Jo jo, pastaj ētė them un ti i di vet gjėrat e tua...
- Po po, moj po qė paske zė tė bukur ti?
- Hahahaha rrofsh rrofsh, po pse sta kisha thėn un ty qė kam zė tė bukur?
- Shif ksaj ju bė qefi, po tallem moj hahahah
- Sėshtė nevoja se e di. Dhe smė bėhet qefi
- Dreq je
- Jam icik.
- Hahahha ok lal, flasim nesėr, se po mė kput gjumi nga ato ilacet si thu?
- Ok patjetėr, natėn e mirė dhe gjumė tė ėmbėl, e tė shkuara....
- Flm dhe ty gjumė tė ėmbėl...

Sa e mbyll tel Ai e regjistron numrin e saj, kurse ajo jo... Ai kishte numėr tė thjeshtė, do ja mbante mėnd....
E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Ajo dhe Ai ...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 28/11/2013, 14:43

- Mė do?
- Po.
- Sa?
- Po tė ktheja pėrgjigje sa shumė tė dua, atėherė nuk do tė pėrgjigjesha saktė, sepse pafundėsia nuk shpjegohet, nuk matet, nuk perceptohet...

E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Ajo dhe Ai ...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 2/12/2013, 23:51

- Njė tufė lule pėr ty
- Pėrse, ē'farė ka ndodhur ?
- Shpirt sot ėshtė vjetori jonė
- Uaaa dhe tė gjitha kėto pėr mua... Flm,,, dhe ngjyra e kuqe sa mė pėlqen!
- Tė gjitha pėr ty pėr tė tė treguar se do tė dua deri sa petali i fundit tė bie
- Po pse nė mesin e tyre njėra qenka artificiale, vetėm njėra?!
- Pėrse thua ti ??
- Do mė duash gjithė jetėn ?!
- Gjithė Jetėn!!

E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Ajo dhe Ai ...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 12/12/2013, 19:59

- Nga je arratisur kėshtu ?!
- Larg... Nė njė botė tjetėr !!
- Tė vi dhe unė me ty ?!
- Jo, ti rri atje !!
- Pėrse ?? Ē'tė bėj kėtu pa ty ?!
- Se duhet njė ėngjėll nė atė botė, siē jam unė kėtu ...
- :-) :-(
E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Ajo dhe Ai ...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 20/12/2013, 07:46

Dy tė dashuruar vendosėn ti jepnin fund lidhjes sė tyre..
Pas shumė vitesh kur djali u martua, ish e dashura e tij u afrua dhe i tha:

- Si guxon tė pėrdorėsh ngjyrėn time tė preferuar nė dekorin e dasmės tėnde!!
- Si guxon tė vendosėsh lulet e mia tė preferuara nėpėr tavolina!!
- Si guxon tė martohesh nė tė njejtėn datė kur u njohėm bashkė!!
- Si guxon tė pėrdorėsh kėngėn tonė nė ceremoni!!

Djalit i rrodhėn lotėt dhe tha:

- Sepse kjo ėshtė mėnyra e vetme qė tė gėnjeja zemrėn, sikurė po martohesha me ty...!!
E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Ajo dhe Ai ...

Mesazh nga Princesha... prej 20/12/2013, 12:27

Ajo - Tduaaaaa .
Aj - edhe sa djemwe ju thu . ?
Ajo - krejtve :$ .
Aj - krejtveeee . ?


 Ajo - po , ju thom krejtve qe ty TDU
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Ajo dhe Ai ...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 20/12/2013, 15:44

Ai -
Ajo - E kujt ėshtė kjo zemra ngrirė..?
Ai - E jona, ėshtė bėrė njė
Ajo - Tė duaa
Ai - Edhe unė!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Ajo dhe Ai ...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 26/12/2013, 14:32

- T'kam shumė inat
- Pse ?
- Se tė mbyti krenaria
- Kush tė ka inat, thonė tė do shumė :P
- Po Po
E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Ajo dhe Ai ...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 27/12/2013, 15:04

- Dua tė rri vetėm!
- Edhe unė dua tė rri vetėm!
- Si thua sikur tė rrimė vetėm, sė bashku ?!
E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Ajo dhe Ai ...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 29/12/2013, 00:41

Nuk do e harroj kurrė atė qė mė tha atė ditė...

Mė tha :- Kam shumė frikė...
- Pse?, e pyeta, dhe ajo u pėrgjigj:
- Sepse jam thellėsisht e lumtur. Njė lumturi si kjo e imja tremb.
E pyeta pėr arsyen.
- Ndihet njė lumturi kaq e madhe vetėm kur je gati pėr ta humbur!
E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Ajo dhe Ai ...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 2/1/2014, 09:43

- Ē'kemi zemėr?
- Asgjė, kohė e mėrzitshme
- Pse, edhe nė ditėn e parė tė vitit?
- Po! Pikėrisht nė kėtė ditė
- Nuk more dhuratėn qė dėshiroje ?
- Jo, nuk e mora, mė mungonė tani
- Kush tė mungon
- Ajo dhurata pra, ajo qė serdhi kurrė
- Mė thuaj cila ėshtė tė ta sjell unė
- "TI"
- Unė ?
- Po! Ti qė je me mijėra kilometra larg
- Po kilometrat janė vetėm shifra shpirt, zemrat tona janė gjithmonė tė bashkuara me njėra-tjetrėn.
-  ♥ ♥
E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Ajo dhe Ai ...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 30/1/2014, 00:50

- Hejj Bebushe mė bėj 1 kafe, s'dua tė fle.
- Tani, kaq vonė ?? Pėrse ??
- Se kur tė zgjohem, kam frikė se pranė s'tė gjej!
- Sa i ē'mendur qė je .. Fli se kėtu do jem.
E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Ajo dhe Ai ...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 8/2/2014, 17:52

Ai: Dua tė bėhesh e para pėr mua .
Ajo: Nuk dua tė bėhem e para pėr ty !
Ai: Pse jo ?!
Ajo: Sepse kjo do thotė qė ekziston, e dyta, e treta etj .
Ai: Atėherė ēa do tė bėhesh ??
Ajo: E Vetmja !
E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Ajo dhe Ai ...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 17/2/2014, 09:25

- ''Tė kam xhan...''
- ''Ehe...''
- ''Ej, tė kam xhan ... Nuk e kupton? Mos u mėrzit!''
- ''Tė kuptoj.''
- ''Atėherė pse nuk ma thua dhe ti?''
- ''Sepse unė s'tė kam vetėm ''xhan''. Unė tė kam mė shumė se kaq dhe ti e di. Ėshtė diēka kaq e madhe, sa nuk e shpreh dot me kaq pak fjalė.''
E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Ajo dhe Ai ...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 28/2/2014, 13:27

-"Tė dua!"
-"Ēfarė the?"
-"Tė thashė qė Tė dua!"
-"Aha mė ke xhan... Edhe unė tė kam"
-"Jo joo..Tė dua!! Nuk ka tė bėjė me tė pasurit xhan"
-"E me ēfarė ka tė bėjė?"
-"Kur tė kisha xhan mė vinte keq kur ti mėrziteshe dhe mundohesha me aq sa kisha mundėsi tė tė ndihmoja...
Kur tė kisha xhan mė pėlqenin vajza tė tjera, tė hidhja krahun rreth qafės kur ishim duke ecur ose kur qeshnim, mė pėlqente tė kaloja kohėn e lirė me ty duke folur pėr problemet e mia e duke dėgjuar tė tuat, mėrzitesha nėse nuk mė bėje dhurate pėr festa apo ditlindje pasi unė tė bėja gjithmonė...
Kur ziheshim bėja sikur nuk mė interesonte...
Kur tė ngacmonin ēuna tė tjerė tė mbroja por pasi tė kisha pyetur ty nqs tė bezdiste ai tjetri apo jo..."
-"Po tani?"
-"Tani, kur ti mėrzitesh jam i aftė tė kthej tokėn pėrmbys pėr tė gjetur njė mėnyrė tė buzėqeshėsh...
Tani asnjė vajzė nuk mė hyn nė sy kur ti je me mua, dhe kur nuk tė kam afėr tė gjitha mė duken si ti....
Tani adhuroj tė tė pėrqafoj fort dhe gjatė, dua tė tė puth ėmbėl buzėt sa herė ti qesh me budallallėqet e mia, dua tė tė kem gjithė kohėn pranė edhe kur fjalėt tė kenė mbaruar....
Me ty e dashuroj heshtjen....
Bėj ēdo gjė pėr tė tė kuptuar
E kur zihemi, filloj tė kėrkoj falje edhe pėr fjalėt qe nuk i kam thėnė...
Nuk mė intereson nėse mė bėn dhurate apo jo...
Prania jote ėshtė dhurata mė e bukur qė mund tė kem...
Pastaj kur bėhet fjalė pėr cuna tė tjerė, ēmendem, tėrbohem nga nervat, thyej sende nga inati dhe dua ti zhdep nė dru...
Kur prek dorėn tėnde, ndjej diēka kėtu, nė grykė dhe nė stomak, diēka qė nuk mund ta shpjegoj....
E ke parasysh?
Eshtė si..."
-"Shhhttttt... (ajo i vendos gishtin tregues tek buza)

Edhe unė TĖ DUA !!!

E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Ajo dhe Ai ...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 25/3/2014, 19:21
E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Ajo dhe Ai ...

Mesazh nga Princesha... prej 3/12/2014, 09:47


Ai: ”A nuk e ke vėnė re se universi ėshtė nė gjininė mashkullore?”
Ajo: ”Sigurisht qė e kam vėnė re se gjithėsia ėshtė femėrore.”
Ai: ”A nuk e kupton se fjala “nur” ėshtė nė mashkullore?”
Ajo: ”Sigurisht qė e kam kuptuar se drita ėshtė femėrore.”
Ai: ”A nuk ėshtė xhymertllėku mashkullor?”
Ajo: ”Po, por fisnikėria ėshtė femėrore ama.”
Ai: ”A nuk tė pėlqen fakti se emocioni ėshtė mashkullor?”
Ajo: ”Mė shumė mė pėlqen fakti se ndjenja ėshtė femėrore.”
Ai: ”A e di qė libri ėshtė nė mashkullore?”
Ajo: ”Unė di qė dija ėshtė femėrore.”
* * *
Ai: ”Kam dėgjuar qė tradhėtia ėshtė femėrore.”
Ajo: ”Po, por unė di qė thuhet qė mashtrimi ėshtė mashkullor.”
Ai: ”Megjithatė ata thonė se hileja ėshtė femėrore ama.”
Ajo: ”Kurse ato thonė se premtimi i rremė ėshtė mashkullor.”
Ai: ”Dikush ma ka bėrė mendjen top se idiotėsia ėshtė femėrore.”
Ajo: ”Edhe mua mė kanė bindur se budallėku ėshtė mashkullor.”
Ai: ”Mendoj se tragjedia mban vulėn e femrės.”
Ajo: ”Kurse unė jam e bindur se mėkati ka vulėn e mashkullit.”
Ai: ”Unė kam mėsuar se neveria ėshtė femėrore.”
Ajo: ”Edhe unė kam kuptuar se shėmtimi ėshtė mashkullor.”
* * *

Ai: ”E di? Me sa duket ke tė drejtė, pasi natyra ėshtė femėore.”
Ajo: ”Ndoshta, ama kujdesi ėshtė mashkullor.”
Ai: ”Nė fakt, sakrifica ėshtė femėrore, mos e moho!”
Ajo: ”Ama unė e pranoj me vetėdije se tolerimi ėshtė mashkullor.”
Ai: ”Por unė jam 100% i sigurt se zemra ėshtė femėrore.”
Ajo: ”Edhe unė jam e sigurt se shpirti ėshtė mashkullor."LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Ajo dhe Ai ...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 12/12/2014, 17:51
E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Ajo dhe Ai ...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 13/2/2015, 23:49

Ai: -E di pse hėna rrotullohet rreth tokės ?
Ajo: -Jo pse?!
Ai: -Sepse i ka rėnė njė yllė nė tokė dhe vazhdon ta kėrkoj, por unė sdo i tregoj qė je ti, ta premtoj!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Sponsored content

Buzqeshje Re: Ajo dhe Ai ...

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 21/3/2019, 22:49