Flirtimi, strategjia fituese

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Flirtimi, strategjia fituese

Mesazh nga LePuRuShJa prej 16/6/2011, 13:37Kush mendon se meshkujt jane te pandjeshem ndaj flirtimit te nje gruaje gabohet.

Arti i flirtit, teknika qe nuk mund te mungoje ne repertorin e perdorur nga nje mashkull per te joshur nje femer, mund te perdoret edhe nga gjinia delikate. Arti i flirtit eshte nje argument delikat dhe kompleks ne te njejten kohe, behet objekt studimi nga specialist te cilet kane gjurmuar linja guide te verteta, per te ndjekur. Cdo gje fillon nga syte, eshte e nevojshme te mbash shikimin te ngulitur tek personi tjeter per te treguar interes ne bashkebisedim.

Nese nje femer kupton se nje mashkull po e veshtron per rreth dy minuta humb perqendrimin, e njejta gje ndodh dhe me meshkujt. Nje motiv tjeter per ti kushtuar rendesi syve ne nje flirt i perket komunikimit jo verbal. Nje shikim eshte me i rendesishem se shume fjale per konture, mbi te gjitha sepse eshte ne gjendje te transmetoje emocione ne menyre te qarte dhe te dreperdrejte. Ne fakt, pjesa me e madhe e cifteve te cilet takohen per here te pare, modifikojne realitetin kur bisedojne, alternojne sjelljet, qendrimin dhe tentojne te mashtrojne gjate nje bisede.

Shkenca e flirtit bazohet shume ne interpretimin e gjuhes se trupit, e rendesishme per te bere per vete nje mashkull. Sipas nje sondazhi te BBC, dashuria qe nje mashkull ndjen per nje femer del ne pah nga 55% te mesazheve qe dergon permes gjuhes se trupit te tij, ndersa eshte individualizuar se vetem 7 % e fjaleve te thena e tregojne ate. Keshtuqe, nje femer qe di te jete nje vezhguese e mire ne sjelljet mashkullore ka me shume shance ne joshjen e nje mashkulli.

Ne dallim nga ajo qe shume femra mendojne, meshkujt modern jane me shume te terhequr nga femrat e mbushura dhe me linja trupore, dhe shpesh humb interesin per femrat qe kane sakrifikuar format e tyre per te pasur nje trup te holle. Nese do te deshironim te matnim femren perfekte do te na duhetj ti studionim ato nga beli dhe nga hijet, mesa duket terheqja mashkullore perqendrohet mbi femrat me format e tyre te rrumbullaketa. Ikub.alE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 21/10/2018, 19:49