Arti i te joshurit eshte ceshtje karakteri

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Arti i te joshurit eshte ceshtje karakteri

Mesazh nga LePuRuShJa prej 10/6/2011, 09:28Arti i te joshurit nuk eshte vetem ceshtje bukurie. Si gurisht qe nje pamje terheqese godet me shume. Sipas disa eksperteve te Universitetit te Mainz, Berlin, Edimburg e Muenster edhe karakteri ka nje rendesi. Duke filluar nga bukuria, ajo qe ben diferencen eshte menyra e te "ekspozuarit". U analizuan 17 grupe te Spees Dating per te verifikuar sesi meshkujt dhe femrat jane ne gjendje te gjykojne personat para tyre.

Te kuptojme mendimet dhe gjykimet tona, na jep mundesine te impostojme ne nje plan bashkebisedimin dhe gjuhen e trupit. Eshte treguar se meshkujt me kapacitet per te mallengjyer partneren dhe femrat e sjellshme jane ato qe bejne me shume pershtypje.Pse? Mesa duket nga sjellja jone varet nga ato qe kemi afer. Eshte nje lloj seleksionimi natyral per te kuptuar se cilet njerez duam prane vetes.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 23/6/2018, 04:33