Sorbeto me luleshtrydhe

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Sorbeto me luleshtrydhe

Mesazh nga LePuRuShJa prej 26/5/2011, 13:21

Sorbeto me luleshtrydhe Images

Perberesit:

* 700 gr luleshtrydhe
* 20 gr krem embelsirash
* 1 limon

Pergatitja:

Pastroni luleshtrydhet, lajini, thajini dhe me pas fytini ne frigor per 20 minuta. Nderkohe merrni nje kokerr limon dhe qerojeni. Merrni nje ene te vogel ne te cilen te hidhni sheqerin pluhur me gjysem gote uje, lereni te shkrije deri sa te perftoni nje shurup homogjen qe me pas do ta ftohni. Ne nje frulator vini luleshtrydhet, shurupin me sheqerin pluhur dhe limonin, frulojini mire dhe me pas perberjen futeni perseri ne frigorifer (ngrirje)per 10 minuta. Sorbeton hidheni ne gota te dekoruara me luleshtrydhe dhe gjethe mente.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 17/7/2019, 08:24