5 sinjalet e terheqjes

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje 5 sinjalet e terheqjes

Mesazh nga LePuRuShJa prej 15/5/2011, 17:04Per te kuptuar nese nje person eshte i terhequr ka disa te dhene te thjeshta per te ndjekur qe duhet ti kushtoje vemendje.

Me pak kuriozitet mund te zbuloni nese dashuria ka semafor jeshil. Shpesh ndihemi gati per te filluar nje histori te re dashurie ose thjeshte per ka ardhur momenti per te gjetur shpirtin binjak. Eshte nje person i vecant qe te pelqen por nuk e kuptoni nese edhe ai ndjen te njejten gje per ju? Duke ndjekur disa keshilla dhe duke mesuar per ti deshifruar ato mund te kuptoni nese mashkulli qe po frekuentoni do te behet partneri juaj ideal.

1- Distanca e duhur

Dashuria eshte edhe ceshtje centimetrash. Disa studime sociologjike kane verifikuar se nje bisede formale dhe nje dialog me intim edhe mund te maten. Me teper se 120 centimetra jane marredheniet formale tipike profesionale deri ne 45 centimetra futemi ne sferen e konfidences dhe te miqesise, me pak se kjo distance futemi ne hapsiren me personale.

2- Loje shikimesh

Syte tuaj jane duke luajtur "ping pong"? Eshte shenje se po krijohet nje lloj terheqjeje reciproke. Shikimi i tij behet kembengules para teje, dhe here te tjera largohet. Ne kete menyre syte e tij transmetojne deshiren per te patur nje marredhenie, eshte nje element qe tregon fillimin e nje interesimi me te forte.

3- Veshtroni duart e tij

Ndersa flisni ai perkedhel me dore krahun e divanit, te kolltukut ose mban ne duar dicka, kjo do te thote se ai ka deshire te kete dicka me shume ne kete lidhje. Duke mos patur mundesine per tju perqafuar ose tju prek lekuren.

4- Qendroni larg nga batutat

Nese ne nje dark me miqte zbaviteni duke hedhur batuta qendroni larg prej tyre ne fillim . Sjelljet e vogla provokative, bejini me buzeqeshje ne fytyre, eshte nje menyre ndryshe per te transmetuar interesin tuaj ne reagimet e para.

5- Jo ores

Eshte agim por ai vazhdon te flase me ty dhe papritur syte e tij bien mbi oren. Kjo tregon nje interesim te madh, fakti qe shikon oren do te thote se ai ka folur per shume kohe pa e vene re qe ora ka kaluar. kjo tregon se endorfina e perzier me molekulat e kenaqesise kane bere qe ju te humbisni realitetin duke krijuar nje gjendje euforie. IkubE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/1/2019, 09:07