Vendet e duhura per takimin e pare

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Vendet e duhura per takimin e pare

Mesazh nga LePuRuShJa prej 9/5/2011, 18:53Te organizosh takimin e pare me nje person qe e njeh prej pak kohesh mund mund te jete e veshtire.

Trembemi pasi nje vend i zgjedhur nuk mund te jete i pelqyeshem, ose mund te gabojme ne lidhjet sentimentale qe ne fillim. Ekzistojne rregulla te arta per te bere figure te mire me partnerin qe ne momentin e pare. Sigurisht per te evituar te beni gabime eshte e rendesishme, ashtu si duhet te njohim gjuhen e trupit dhe xhestet te cilat mund te na krijojne barriera mes nesh dhe tjetrit. Edhe zgjedhje e vendit, duhet te marre parasysh disa nevoja, mbi te gjitha nje vend i cili mund te largoje sa me shume te jete e mundur "ndrojtjen".

Rregulli i pare per te ndjekur eshte takoheni ne menyre jo formale, jo ne restorante shik dhe luksoze, ku ambjenti te pengon te jeni te lirshem. Me mire nje vend me te qete dhe me te thjeshte, nje ambjent ku mund te bisedoni qetesisht dhe te jeni komod. Per te qene vetvetja. Edhe kinemaja nuk eshte vendi i duhur per takimin e pare. Sidoqofte vendi i takimit te pare duhet te jete pozitiv, keshtuqe nuk duhet tju kujtoj kujtime te keqija, por ne te kundert duhet te favorizoje qe bisede argetuese dhe te kendeshme. Pika e fundit por jo me pak e rendesishme eshte edhe look-u. Nje tip veshje casual, jo formale dhe jo shume ezkagjeruese eshte gjithmone zgjedhja me e mire. Per te veshur veshje me dekolte te hapur apo fustane seksi do te kete raste te tjera.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 18/10/2018, 15:29