Dashuria...

Share
avatar
SamkaQika
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 16/06/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 209
<b>Pikėt</b> Pikėt : 605
<b>Votat</b> Votat : 30
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : !!!... Nuk kam kohė tė urrejė ata qė mė urrejnė, ngase jam shumė e zėnė duke i dashur ata qė mė Duan...!!!...!!

Buzqeshje Dashuria...

Mesazh nga SamkaQika prej 4/5/2011, 22:57

First topic message reminder :

Fillojani me fjalen "Dashuria"...


Dashuria te ben te vuash.. Sad
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Dashuria...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 4/9/2011, 22:10

Dashuria nuk ėshtė gjithėēka.. por pa tė..... ne jemi asgjė!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
dimali
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 17/06/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 471
<b>Pikėt</b> Pikėt : 1005
<b>Votat</b> Votat : 40
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Urtesia

Buzqeshje Re: Dashuria...

Mesazh nga dimali prej 5/9/2011, 10:41

...dashuria eshte verberia.......Po u ēmenda,lidhmėni,
Tek mikesha shpimėni
Tė mė kthejė me magji
Nga i ēmendur nė njeri.
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Dashuria...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/9/2011, 11:04

Dashuria ėshtė njė shpirtė i vetėm nė dy trupa..!!!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: Dashuria...

Mesazh nga Albatros prej 9/9/2011, 18:21

Dashuria ka gjithemone nje fillim te bukur

avatar
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti :
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Re: Dashuria...

Mesazh nga Arlo prej 10/9/2011, 10:29

Dashuria nuk njeh moshe!Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Dashuria...

Mesazh nga Vizitor prej 10/9/2011, 18:39

Dashuri te isha boten do peshtillja, fustane te arta asaj do ti sillja, do shperndaja zemren,do hiqja verbimin, do te hiqja dhimbjen,do jepja ndricimin....
Zine do ta luftoja,do largoja rete, dashuri do kishin edhe vete rrufete, do ndryshoja boten,qe brenga mos kishte, vetem dashuria per ne do te ishte....
Po nuk dashuruam,asgje smund te jemi, prandaj jemi njerez,prandaj ndjenja kemi, prandaj sot jetojme,ndonese kalimtare, ndonese nje dite vdesim.....endrrat kemi pare!

Ne zemren time sot eja, jo frike nga une ti mos ki, nuk je kaq i larget..te njoh, me ty veē do dua te rri...
Nuk mundem qe deren ta mbyll, sa shume neper nete te kam pritur, ku humbe une dot se kuptova, mes gjumit veē ty kam therritur...
Te vetem nuk mund te te le, me ty s,mund te kem zemerim, per ty qe shume desha me pare, per ty s,mund te mbyll shpirtin tim...
Nuk e mbyll dot nje zemer kaq lehte, jo dryn per te smund te kete, dashurine e japim te forte, eshte ajo qe na ben sot me flete...
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Dashuria...

Mesazh nga Vizitor prej 10/9/2011, 18:47

Te dashurosh do te thote te kuptohesh pa folur me tjetrin...do te
thote
te
mesosh sesi te respektohesh,dashuria eshte nje dhurate qe
asnjehere
nuk
duhet refuzuar,pasi eshte nje nga me te bukurat qe mund
te
shpresojme dhe
enderrojme....Te dashuroshdo te thote qe
te kesh nje zemer qe rreh per
tjetrin,per dike qe na jeplumturi dhe
na ben te ndjehemi ne mirekuptim me
veten dhe me jeten.Dashuria eshte si
nje lule qe dalngadale rritet dhe qe
mund te venitet neqofse nuk
kujdesemi per te.Dashuria eshte kjo ndjenje e
bute qe e ben jeten kaq te
bukur....Te dashurosh do te thote te japesh
gjithēka, pa kerkuar
asgje si kembim,te duash do te thote te japesh pa
llogaritur,te
falesh gjithe dashurine...Dashuria eshte nje ndjenje shpirti e
mbushur
me momente te veēanta, qe bejne te mundur njohjen e ēasteve magjike
ne
jeten tone..Te
dashurosh do te thote te falesh zemren dhe te jepesh
i
gjithi, teresisht
e plotesisht me mendje dhe me trup, te dashurosh

do te thote te mos kesh
frike nga ndjenjat. Dashuria eshte nje nga

favoret me te bukura qe
ekzistenca jone mund te na krijoje.....eshte

butesia me e madhe qe
njohim ne nje bote mizore! E vetmja qe i ngjan

dashurise eshte vete dashuria....Te duash dhe te te duan eshte njelloj

sikur te ndjesh diellin dy here,te ngrohesh nga te dyja
anet...Te
dashurosh
do te thote ti thuash tjetrit..."te dua jo vetem per
ate qe
ti je,
por edhe per ate person qe ndjehem kur jemi bashke
avatar
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti :
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Re: Dashuria...

Mesazh nga Arlo prej 11/9/2011, 11:50

Saranda shkruajti:Dashuri te isha boten do peshtillja, fustane te arta asaj do ti sillja, do shperndaja zemren,do hiqja verbimin, do te hiqja dhimbjen,do jepja ndricimin....
Zine do ta luftoja,do largoja rete, dashuri do kishin edhe vete rrufete, do ndryshoja boten,qe brenga mos kishte, vetem dashuria per ne do te ishte....
Po nuk dashuruam,asgje smund te jemi, prandaj jemi njerez,prandaj ndjenja kemi, prandaj sot jetojme,ndonese kalimtare, ndonese nje dite vdesim.....endrrat kemi pare!

Ne zemren time sot eja, jo frike nga une ti mos ki, nuk je kaq i larget..te njoh, me ty veē do dua te rri...
Nuk mundem qe deren ta mbyll, sa shume neper nete te kam pritur, ku humbe une dot se kuptova, mes gjumit veē ty kam therritur...
Te vetem nuk mund te te le, me ty s,mund te kem zemerim, per ty qe shume desha me pare, per ty s,mund te mbyll shpirtin tim...
Nuk e mbyll dot nje zemer kaq lehte, jo dryn per te smund te kete, dashurine e japim te forte, eshte ajo qe na ben sot me flete...

duartrokitje PERQAFIME
avatar
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti :
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Re: Dashuria...

Mesazh nga Arlo prej 11/9/2011, 11:51

Dashuria ime per ty nuk ka mbarim!Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Dashuria...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 11/9/2011, 13:21

Dashuria ndėrtonė ura aty ku nuk ka.....E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Dashuria...

Mesazh nga Vizitor prej 24/9/2011, 12:01

te dashurosh do te thot:
te jesh i lumtur me lot
te qeshesh me zemer
te jetosh pa tru.
te jesh i dashuruar do te thot:
te jesh gjall por i qal
te qash me shpirt
te kerkosh vdekje
te mbetesh pa zemer…

avatar
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti :
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Re: Dashuria...

Mesazh nga Arlo prej 25/9/2011, 09:38

Dashuria eshte vuajtje.Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Dashuria...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 25/9/2011, 11:18

Nėse e do njė person pėr shkak tė bukurisė sė tij, nuk ėshtė dashuri por dėshirė...
Nėse e do njė person pėr shkak tė inteligjencės sė tij, nuk ėshtė dashuri por admirim....
Nėse e do njė person pėr shkak tė pasurisė sė tij, nuk ėshtė dashuri por interes....
Nėse e do njė person dhe nuk e di pse, KJO QUHET DASHURI ... kjo ėshtė dashuri e vėrtetė........E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti :
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Re: Dashuria...

Mesazh nga Arlo prej 26/9/2011, 10:37

Dashuri dhe urrejtje plot, per t'ton ato tipa qe sun mdurojn dot!!Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Dashuria...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/10/2011, 12:44

Dashuria jonė ėshtė mė e fortė se vetė ne.... ėshtė mė e fortė edhe se gjithė tė tjerėt ....E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Dashuria...

Mesazh nga Vizitor prej 19/10/2011, 16:47

Dashuria ėshtė zjarr
Qė zemrėm ta pėrvėlon
Por ėshtė edhe akull
Qė zemrėm ta freskon.


avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Dashuria...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 19/10/2011, 16:50

Dashuria dhe urrejtja nuk mund tė jetojnė nė tė njėjtėn zemėr... Zemra ėshtė e vogėl, nuk i nxė tė dyja!!!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Arian
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 04/10/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 6593
<b>Pikėt</b> Pikėt : 12868
<b>Votat</b> Votat : 75
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Glück ist das einzige, was wir anderen geben können, ohne es selbst zu haben.

Buzqeshje Re: Dashuria...

Mesazh nga Arian prej 20/10/2011, 00:00

Kush dashuron e nuk gabon le ta varosin per se gjalli.
avatar
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti :
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Re: Dashuria...

Mesazh nga Arlo prej 20/10/2011, 14:22

Dashuria me e sinqert ne bote eshte ajo e nenes.Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Dashuria...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 21/10/2011, 23:20

Dashuria nuk ėshtė pazar, kė tė lėr e kė tė marr por ėshtė sinqeritet kur gjenė njeriun e vėrtetė!!!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Arian
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 04/10/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 6593
<b>Pikėt</b> Pikėt : 12868
<b>Votat</b> Votat : 75
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Glück ist das einzige, was wir anderen geben können, ohne es selbst zu haben.

Buzqeshje Re: Dashuria...

Mesazh nga Arian prej 21/10/2011, 23:23


Dashuria eshte cmenduria e nje njeriu per aq kohe sa e jetonWer nicht mehr liebt und nicht mehr irrt, der lasse sich begraben. (Johann Wolfgang von Goethe)

avatar
BELISA
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/09/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1947
<b>Pikėt</b> Pikėt : 3883
<b>Votat</b> Votat : 31
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E DUA SHKRETETIREN

Buzqeshje Re: Dashuria...

Mesazh nga BELISA prej 26/10/2011, 19:48

Dashuria eshte ndjenj qe ndjehet theLL ne shpirt
MOS THUAJ ASGJE,,,NESE HESHTJA ESHTE ME E MIRE SE AJO QE DO TE THUASH
avatar
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti :
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Re: Dashuria...

Mesazh nga Arlo prej 27/10/2011, 11:47

Dashuria eshte si burgu. Po re brenda s'dihet ne del me!Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Dashuria...

Mesazh nga LePuRuShJa prej 13/11/2011, 23:29

Dashuria ėshtė si detė, ēdokush mund tė zhytet por nėse sdi notė, mund edhe tė mbytet!!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Arian
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 04/10/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 6593
<b>Pikėt</b> Pikėt : 12868
<b>Votat</b> Votat : 75
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Glück ist das einzige, was wir anderen geben können, ohne es selbst zu haben.

Buzqeshje Re: Dashuria...

Mesazh nga Arian prej 13/11/2011, 23:32

Tė dashurosh, edhe mė keq tė mos dashurosh, por mė sė vėshtiri ėshtė ta gjesh atė qė tė do!Wer nicht mehr liebt und nicht mehr irrt, der lasse sich begraben. (Johann Wolfgang von Goethe)


Sponsored content

Buzqeshje Re: Dashuria...

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 15/12/2018, 21:57