Kafe irlandeze

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Kafe irlandeze

Mesazh nga LePuRuShJa prej 1/5/2011, 02:04

Kafe irlandeze 0107

Pėrbėrėsit:

* 1 lugė ēaji, sheqer,
* 1 gotė bushmill (njėsi matėse) uiski irlandeze,
* 2/3 filxhan kafeje ose kafe me esencė kremi irlandez,
* 1/4 filxhan me krem, i rrahur mirė.

Pergatita:

Zijeni ujin dhe shtoni kafen me sheqerin dhe pėrzijeheni atė. Hidheni nė gotė. Shtoni gotėn e uiskit, dhe shtoni nė fund kremin. Pėr kėtė recetė kėshillohet mė shumė kafeja e zezė./recetakuzhine/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 17/7/2019, 08:23