Femrat dhe meshkujt, jetojne ndryshe fundin e nje dashurie

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Femrat dhe meshkujt, jetojne ndryshe fundin e nje dashurie

Mesazh nga LePuRuShJa prej 18/4/2011, 20:37Femrat dhe meshkujt reagojne ne menyra te ndryshme fundin e nje dashurie.

Femrat dhe meshkujt reagojne ne menyra te ndryshme fundin e nje dashurie. Dihet qe femrat dhe meshkujt kane nje reagim jo gjithmone te njejte, kjo varet nga ndjeshmeria, sipas nje studimi i publikuar ne revisten Intervención Psicosocial te Inmaculada Valor Segura, Francisca Expósito e Miguel Moya te Departamentit te Psikologjise sociale ne’Universitą te Granada, meshkujt trishtohen me pak.

Per te arritur ne kete teori ekspertet kane analizar me shume se 200 student te dy sekseve. Meshkujt dhe femrat kane emocione te ndryshme ne nje dashuri te mbyllur. Keni vene re se meshkujt nuk i perceptojne ne te njejten menyre si femrat kritikat. Reagimet me te kunderta vijne kur behet fjale per fundin e nje dashurie ne cift. Femrat zakonisht e bejne nje tragjedi qe mund te ndodhe ne jeten e tyre, ndersa meshkujt e pesojne me pak, por eshte me agresive dhe e fort. IkubE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 15/12/2018, 06:42