10 arsyet qe prishin nje dashuri

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje 10 arsyet qe prishin nje dashuri

Mesazh nga LePuRuShJa prej 15/4/2011, 12:41Revista angleze e permuajshme Cosmopolitan ka organizuar nje sondazh me 1400 femra lidhur me arsyet me frekuente qe cojne ne prishjen e nje raporti dashuror.
Sipas rezultateve te ketij sondazhi doli renditja e me poshteme:

Ne vendin e 10
Ndoshta nuk do ta besoni, por ne vendin e dhjete, pra ne te fundit nga keto arsye, eshte performanca mashkullore nen carcaf.
Vetem 15.7% e femrave e vlereojne te parin kete fakt.

Ne vendin e 9
Mungaesa e mirkuptimit me familjaret dhe miqte. Qe ketej rrjedh edhe nje keshille per meshkujt, mbani mardhenie te mira me vjerrat dhe mikeshat e aferta te partneres.
18.9% e femrave e vene kete argumen te parin.

Ne vendin e 8
Te jetuarit ne largesi.
Largesia nuk i ben mire mardhenieve, vjen nje kohe dhe rezistenca bie, jo me kot i thone larg syve larg zemres.
20.2% e femrave nuk do ta suportonin dot kete ide.

Ne vendin e 7
Mungesa e ambicies, me e theksuar kjo per ambiencjen profesionale. Nje grua nuk do ta pelqente shume nje mashkull me pak ambicje te tille.
20.6% e femrave besojne se kjo eshte arsyeja madhore.

Ne vendin e 6
Mungesa e vemendjes, perkedhelive dhe romanticizmit mashkullor.
21.1% e femrave i meshojne ketij argumenti.

Ne vendin e 5
Deshira per te qene single. 21.1% e femrave qe jane ndare kane patur deshiren qe te qendrojne te tilla.

Ne vendin e 4
Grindjet e shpeshta. 29.1% e femrave mendojne se ky do te ishte argumenti kryesor qe con ne prishjen e nje mardhenie.

Ne vendin e 3
Humbja e besimit.
Thuajse nje e treta e femrave(29.7%) mendojne se nje lidhje nuk mund te vazhdoje nese dyshimi fshihet pas cdo situate.

Ne vendin e 2
Tradhetia.
Per 36.6% te femrave, kjo do te ishte arsyeja themelore per prishjen e nje mardhenieje.

Ne vendin 1
Sondazho tregoi se 39.7% e femrave, mendojne se arsyeja me e rendesishme qe con ne prishjen e nje mardhenieje, eshte mungesa e dashurise.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/5/2018, 12:18