Me Ndihmoni : Me Don e Dua Por Smundemi tė jemi Bashk..?

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Me Ndihmoni : Me Don e Dua Por Smundemi tė jemi Bashk..?

Mesazh nga Vizitor prej 8/4/2011, 16:46

Pėrshendetje Antar-e Tė Nderuar


Me ndihmoni me duhet mendimi juaj ju lus te jeni sa me tė sinqert


Qfarė mendimi keni pėr kėtė tregim ?

U takuan njė Djal dhe njė Vajz Kaluan 1 vitė s'bashku
Djali:gjithėmon fliste pėr me qen s'bashku me ate tė dashuren e ti por
Vajza: kurr nuk fliste per tė qen s'bashku vetem i thoshte djalit s'mund te jemi bashk
por edhe pse i thoje s'mund te jemi bashk ajo prap se prap vazhdoj te del me te kaluan s'bashku 1 vitė
Djali: i thoshte te dua dua te marr pėr grua edhe vajza i thojshte te dua por s'mund te jemi bashk
Djali: i thoshte Vajzes tregoma arsyen pėrse smundemi tė jemi bashk
Vazja: thoshte kam njė arsye per atė s'mundemi me qen bashk ..!!!
Mirėpo vajza vazhdoj prap se prap takimet me Djalin vazhdonin
Vajza: e don por edhe Djali: e don
Vajza: i thot largohu prej meje
Djali: thot si te largohem prej teje un te dua dhe 1 vitė s'bashku kemi qen ke bėrė loj me mua me ke tradhtuar ?
mirėpo vajza kurr me askėnd se ka tradhtu por sipas fjaleve qe ja thot djalit sdu me te vazhdoj me ty ai atė gjė e quante TRADHTI

qfar mendoni ju a duhet ta kuptoj djali ate vajz dhe ta lėr te qet rruges se vet apo te vazhdoj me tutje kur e din qe s'bashku sdo tė jen me gjithė se kjo varet vetem nga vajza e jo nga Djali ???

Vajza : i thot sdua te vazhdoj ma me ty por prap se prap ndjenjat e saj lozin me tė dhe fillon prap ta thrras ne telefon por kurr nuk flet per te qen bashk me djalin vetem ka deshir t'ja ndegjoj zėrin ndersa djali gjithemon ja perkujton dashnin kohen qe kan qen s'bashku per ta rikthyer pėrseri vajzen

qka mendoni ju qfar eshte me mire ketu kur duhen e ka arsye qe smun ja thot a eshte me mir qe ta le djali vajzen dhe vajza ta len mos ta len me shpresu kot ???


Diskutim t'kėndshem ju kisha lut ta merrni pak serioz ket tregim dhe pres mendimet e juaja


si do kishit vepru ju nė kėtė rast ?

avatar
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: Me Ndihmoni : Me Don e Dua Por Smundemi tė jemi Bashk..?

Mesazh nga Albatros prej 8/4/2011, 16:52

une jam kunder veprimit te vajzes, sepse ajo ka diēka te madhe qe nuk ja tregon djalit arsyen .per mendimin tim ate qe e dashuron me te vertete ,pa hile ,me gjithe zemer ,duhet ti tregosh gjithąka

avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Me Ndihmoni : Me Don e Dua Por Smundemi tė jemi Bashk..?

Mesazh nga Vizitor prej 8/4/2011, 16:58

...e lexova dhe kam vetem nje mendim se vajza arsyen qe ka mund te jet e rende dhe smund ti tregon per te vetmen arsye se e humb po i tregoj ...mandej e shoh se ajo smund te jep doreheqje e don dhe vazhdon ta lendon djalin dhe veten ...nje gje eshte e qarte e ka qen gjithmone dashuria e vertet te ben te vepron cfar te thote zemra e jo truri dhe per disa momente te bukura qe ja dhuron vetes dhe personit qe dashuron nuk e realizon se afrohet momenti i vertetes, i realitetit e vazhdon ta len per neser ...edhe nje neser uppss edhe nje neser deri sa behet vone dhe fillojn pyetjet pse ? pse ? Nuk jemi te gjithe guximtare (po flas per te gjithe)...thone me mire nje e vertet e hidhur se nje genjeshter e bukur ...shume e vertet por a mund ta perballojm humbjen e dikujt qe e shkakton kjo e verteta e hidhur !!? A e don me shume se veten Sad ...per kete vajzen cdo moment qe vjedh per te qen me djalin eshte i shtrenjet ....jeton me faktin se nuk do te ishte i saj nje jete (kjo vret) dhe vazhdon tja fal vetes me shum momente me djalin dhe kjo e ben egoiste dhe jo me zgjidhjen e saj por pa e hetu pa e kuptu pa dashje behet egoiste,Ajo e din e Ai nuk e din pse vajzen qe e do nuk mund ta kete ...dhe mendoj se nese ajo me te vertet e do por te verteten nuk mund tja thote duhet larguar egoizmin ta len anash,ta perballon te verteten se ai smund te jet i saj,me mire heret se vone ...prap e them dashuria ndodh bummm nuk ndalet e me te pyet hey a po dashurohesh ne kete djal ose vajz ...nuk esht ne duar tona nuk planifikohet nuk esht zgjidhja jone te dashurohemi dhe te lendohemi ..te dikush perputhet gjaku dhe bingo a pse jan persona te gabuar ne vend te gabuar e ne kohe te gabuar zemra e ban se truri jo...e vajzes dhe djalit ju uroj cdo te mire dhe fat
avatar
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: Me Ndihmoni : Me Don e Dua Por Smundemi tė jemi Bashk..?

Mesazh nga Albatros prej 8/4/2011, 17:28

e lexova dhe kam vetem nje mendim se vajza arsyen qe ka mund te
jet e rende dhe smund ti tregon per te vetmen arsye se e humb po i
tregoj

atehere do te thote se vajza e ka me hile

avatar
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti :
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Re: Me Ndihmoni : Me Don e Dua Por Smundemi tė jemi Bashk..?

Mesazh nga Arlo prej 10/4/2011, 17:25

Vallahin kta vajzat kan mend shume eeeee!! Thjesht jan njerz pa kurajo, njerz te pa qendrushem, njerz qe s'kan guxim, etj . . . Per mendimin tem djali keka krejt fudull!! Jo se vajza metet pa gja!! Kot s'kan than: Kush dashuroi dhe nuk u lendua??? Une kte historin ne fjale e quaj cartan, se dashuri nuk mund te jete kurre. . .Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!

Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Me Ndihmoni : Me Don e Dua Por Smundemi tė jemi Bashk..?

Mesazh nga Burrelsja prej 23/7/2013, 20:39

ci thu ksaj dashuri????nccncncnc e di se skam njohuri tmdhaja x love po mesa di unn ata qe duhen shum nuk e lejn njani tjetrin x asgjo nbot

Sponsored content

Buzqeshje Re: Me Ndihmoni : Me Don e Dua Por Smundemi tė jemi Bashk..?

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 10/12/2018, 15:10