Dhjete pyetje per te kuptuar nese eshte mashkulli i duhur.

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Dhjete pyetje per te kuptuar nese eshte mashkulli i duhur.

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/4/2011, 10:53Ju mund te kuptoni me lehtesi nese personi qe keni zgjedhur ne krah eshte apo jo mashkulli i duhur duke i drejtuar vetes 10 pyetjet me poshte.

1. Te ben te ndjehesh unike?

Te ben te ndjehesh special dhe te mbush plote me komplimente edhe ne ditet me tua me negative. Je prioriteti i tij dhe gjithnje te tregon se ti vjen para shoqerise, familjes dhe punes se tij. Nese eshte keshtu, atehere jeni ne rrugen e mbare per te patur partnerin e duhur. Ne rast te kundert keshillohet te flisni me te per te kuptuar se perse ndodhe kjo gje. Nga pergjigjet e tij mund te kuptoni se behet fjale per pasiguri, egoizem ose thjeshte ndrojtje per t’ju shprehur ndjenjat. Ne rastin me te keq, mund te merrni vsh se nuk eshte i dashuruar pas jush.

2. Ndjehesh e deshiruar?

Nje partner i mire duhet te te bej te ndjehesh nje grua e vertete. Sigurishte qe respekti dhe edukata jane te rendesishme, por deshira eshte paresore. Nese ka gjithnje deshire per te kryer marredhenie intime me ju dhe ben te pamunduren qe te kenaqeni, atehere eshte nje tjeter pike ne favorin e tij. Ne rastet kur ti i pelqen, por nuk te deshiron mjaftueshem, ka te gjitha shancet per te qene nje mik i mire, por jo partneri juaj.

3. Ndjehet mire me miket e tua?

Jo vetem qe eshte i interesuar per ty, por i pelqen edhe grupi juaj shoqeror. Reagon gjithnje mire nese ju i kerkoni te qendroni edhe nje ore me shume ne shoqerine tuaj? Nese po, jeni me fat. Personi qe ndidhet para jush nuk eshte aspak xheloz, gezon nje shkalle te larte te vete-besimit dhe nuk eshte emocional. Patja e nje partneri xheloz e posesiv shpesh e kthen raportin dhe jeten ne nje stres te vazhdueshem.

4 . Ndjehet mire me familjen tuaj?


Nuk hezistoj aspak kur ju i kerkuat te takohej me familjaret tuaj dhe tregohet gjithnje i vemendshem dhe i respektueshem ndaj prinderve te tu. Shpesh eshte ai qe merr inisiativen per te shkuar e per t’i vizituar ata. Ne qofte se eshte keshtu atehere duhet t’a mbani shtrenguar pas vetes kete person.

5. Eshte nje zoteri i vertete?

Ju hap deren e makines apo te restorantit, eshte gjithnje i gatshem te paguaj, shpesh ju ben dhurata te paparitura dhe ju perkedhel sedren gjithnje, atehere ky partner sapo ka fituar edhe nje pike tjeter. Asnje femer nuk duhete te qendroje me dike qe nuk e ben te ndjehet si nje mbretereshe.

6. A eshte mjaftueshem i embel?

Eshte gjithnje aty per te thene fjalen e mire, sidomos kur flitet per te shprehur dashurine. Ju perqafon, ledhaton dhe ju puth shpesh, ju mban perdore kur ecni ne rruge dhe ju mban te perqafuar ne gjume gjate gjithe nates. Te gjitha keto tregojne se ke ne krah nje njeri te afte per te shprehur dashurine dhe kjo eshte nje gje shume e bukur .

7. A di te gatuaj?

Ju ka pergatitur ndonje darke te shijshme dhe romantike? I pelqen te gatuaj per ty dhe nuk i intereson nese ti di apo jo te gatuash.? Ne qofte se edhe keto pyetje marrin nje pergjigje pozitive, atehere jeni ne rruge te mbare.

8. Deshiron te impenjohet me seriozisht?

Edhe pse sot ka shume femra qe preferojne te mos kene impenjime shume serioze dhe te krijojne familje, nje mashkull qe deshiron te martohet, te jetojne se bashku dhe qe ben gjithnje plane per te ardhmen tuaj eshte gjithmone nje shans i mire qe nuk duhet lene te iki. Ne qofte se ai flet me ju per keto gjera, mos u mendoni dy here, por thuajini po.

9. Ju ben te qeshni?

Jeni mire dhe zbaviteni edhe vetem te dy. Nje burre me nje ndjenje te mprehte humorit e ben jeten tuaj shume me te shendetshme. Me te do te mesoni se si ti merrni gjerat lehte dhe te mos stresoheni kot. Mbi te gjitha duhet te zgjidhni gjithnje nje partner te afte per t'ju bere per te qeshur e jo per te qare.

10. Respekton pavaresine tuaj?


Eshte nje person qe jo vetem i pelqen fakti qe ju keni shume miq, por e kupton shume mire qe ju keni nevoje per privatesine tuaj. Nese jeni nje grua qe ka nevoje per privatesine e saj dhe ne krah keni nje partner qe nuk ju le hapesirat e duhura, atehere jeni ne rrugen e gabuar. Ky mashkull nuk eshte per ju.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 26/5/2018, 11:56