Sa e lehtė dhe sa e vėshtirė ėshtė tė thuash fjalėn "TĖ DUA"?

Share
avatar
Laura
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 09/06/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1422
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2747
<b>Votat</b> Votat : 20

Buzqeshje Sa e lehtė dhe sa e vėshtirė ėshtė tė thuash fjalėn "TĖ DUA"?

Mesazh nga Laura prej 29/3/2011, 13:03

Per ju sa e veshtire eshte ?
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Sa e lehtė dhe sa e vėshtirė ėshtė tė thuash fjalėn "TĖ DUA"?

Mesazh nga LePuRuShJa prej 29/3/2011, 13:15

Po gjete njeriun e duhur ėshtė shumė e lehtė ... Kur dikė e do vėrtetė zemra flet vetė ......

Duhet ta ndjeshė pėr ta thėnė ....E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Sa e lehtė dhe sa e vėshtirė ėshtė tė thuash fjalėn "TĖ DUA"?

Mesazh nga Vizitor prej 29/3/2011, 13:28

per mendimin tim fjala te dua duhet te thuhet vetem atehere kur e thua me zemer dhe jo kur e thua me syte
avatar
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Re: Sa e lehtė dhe sa e vėshtirė ėshtė tė thuash fjalėn "TĖ DUA"?

Mesazh nga Albatros prej 29/3/2011, 14:13

ti ke te drejte Saranda ,por njerzit nuk jane te gjithe te sinqerte

avatar
Adrian
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Zvicėrr
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 30/01/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 2234
<b>Pikėt</b> Pikėt : 4385
<b>Votat</b> Votat : 59
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Se harroj kurr takimin tone te (1) ... Ti u vonove 10 minuta .. Un s'erdha fare ...! .

Buzqeshje Re: Sa e lehtė dhe sa e vėshtirė ėshtė tė thuash fjalėn "TĖ DUA"?

Mesazh nga Adrian prej 30/3/2011, 20:58

TE DUA
Nje fjale qe mbeshtjell,gjithe ndjenjat e shpirtrave tane.Nje fjale e arte,e mrekullueshme,e zjarrte,e shtrenjte e SHENJTE e BEKUAR,qe fluturon,nga folete e zemrave tona per tek folete e atyre qe dashurojme.
TE DUA,nje fjale kaq e shkurter,kaq e thjeshte,por kaq MAGJIKE,qe te fluturon ne qiellin e shtate,e aty te presin engjejt,qe te cuditur pyesin veten,se si mundem te fluturojme deri aty pa ndihmen e kraheve te bardhe engjellore.Valle e dine ata se dashuria ben cudira?
TE DUA shpesh here disa nga ne e veshim me rrobat qesharake te GENJESHTRES MASHTRIMIT,dhe ne te verbuar nga embelsia e kesaj fjale biem ne rrjeten e kesaj dashurie MERIMANGE.

TE DUA e medha qe jane peshperitur bukur neper kohera,jane shendrruarr shpesh ne kenge vetmie ,melankolike,nostalgjie.
avatar
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti :
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Re: Sa e lehtė dhe sa e vėshtirė ėshtė tė thuash fjalėn "TĖ DUA"?

Mesazh nga Arlo prej 1/4/2011, 04:13

50 me 50 lol!Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Sa e lehtė dhe sa e vėshtirė ėshtė tė thuash fjalėn "TĖ DUA"?

Mesazh nga LePuRuShJa prej 3/4/2011, 00:24

Tė thuash tė dua ėshtė e lehtė dhe e vėshtirė por nėse ajo shprehė vėrtetėsinė e ndjenjės tėnde ėshtė e nevojshme dhe e lehtė pėr tu thėnė ...E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Sponsored content

Buzqeshje Re: Sa e lehtė dhe sa e vėshtirė ėshtė tė thuash fjalėn "TĖ DUA"?

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 10/12/2018, 10:09