Te Erdha Mbram Selami Kolonja

Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Te Erdha Mbram Selami Kolonja

Mesazh nga Vizitor prej 28/3/2011, 08:22

Te erdha mbrem,
pran dritares, te kendoja te kendoja serenat..
Nje nate me hane,
nga ballkoni me veshtroje me veshtroje fjal pa then..

Ti me veshtroje, un ty te kendoja
un, ti, drini dhe hane e plote
Sa pika shiu binin, dal nga mori hene
me flokin tend te gjat, mblomu ti

Te erdha mbrem,
pran dritares, te kendoja te kendoja serenat..
Nje nate me hane,
nga ballkoni me veshtroje me veshtroje fjal pa then..

Ti me veshtroje, un ty te kendoja
un, ti, drini dhe hane e plote
Sa pika shiu binin, dal nga mori hene
me flokin tend te gjat, mblomu ti

Ti me veshtroje, un ty te kendoja
un, ti, drini dhe hane e plote
Sa pika shiu binin, dal nga mori hene
me flokin tend te gjat, mblomu ti

    Ora ėshtė 19/6/2019, 07:36