Edhe Per Mu Do Te Ket Nje Zemer Vesa Luma

Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Edhe Per Mu Do Te Ket Nje Zemer Vesa Luma

Mesazh nga Vizitor prej 28/3/2011, 08:14

Tri ditė kam nė dhomėn time t'zbraztė
E dy ditė prej se ke shku
Veq njė ditė kam mbet pa qajtė
E tė nesėrmen t'kam kėrku
Njė javė bėhet pa dashuri t'rrejshme
Njė ditė shfaqesh e prapė s'je k'tu
Njė orė mall ėshtė dhimbje skajshme
Sa njė mijė vjet ty me t'besu shtat dit t'javės flasin mirė pėr ty
E gjashtė tė tjera veq pėr tradhėti
Pesė netė tė gjata sa pesėqind
E katėr tjera sa njė mijė
Dhjetė orė rruge i kam ba me t'pa
Nėntė tė tjera me t'pėrqafu
Ku ta dija unė e shkreta
Qė ty s'kam me tu kujtuu

Ref: Ditėn natėn thėrras me emer
Malli m'vret veq kur mendoj
Dhe pėr mu do t'kete njė zemėr
Qė do tė dijė tė mos m'lėndojė

Ditėn natėn thėrras me emer
Malli m'vret veq kur mendoj
Dhe pėr mu do t'kete njė zemėr
Qė do tė dijė tė mos m'lėndojė
oooooohooooooooo...

Ref: Ditėn natėn thėrras me emer
Malli m'vret veq kur mendoj
Dhe pėr mu do t'kete njė zemėr
Qė do tė dijė tė mos m'lėndojė

Ditėn natėn thėrras me emer
Malli m'vret veq kur mendoj
Dhe pėr mu do t'kete njė zemėr
Qė do tė dijė tė mos m'lėndojė
oooooooohooooooo....

    Ora ėshtė 17/6/2019, 03:16