Ndarje: fjalet per te thene

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Ndarje: fjalet per te thene

Mesazh nga Vizitor prej 25/3/2011, 22:49Ndarje: fjalet per te thene
Nuk eshte asnjehere e thjeshte ti japesh fund nje lidhjeje. Per me teper kur kuptojme qe nuk jemi me te dashuruara, ne krahasim me partnerin, eshte akoma me e veshtire. Si mund tia komunikojme vendimin pa e bere te vuaj shume? Per fat te keq kjo puetje nuk ka pergjigje ose te themi ne cfaredo menyre tia themi ai do te vuaj perseri. Eshte e rendesishme te jeni te sinqerta: jo lojra fjalesh, "eshte problemi im, nuk ka te bej me ty", sigurisht qe ka te bej dhe me te! Thjeshte tregohuni te sinqerta me veten tuaj dhe me te, nuk e doni me. Nje moment tjeter e kesaj situate: nese jeni dashuruar me dike tjeter, evitoni tia thoni. Duhet te jeni te vendosura per ti dhene fund kesaj lidhjeje, mos e takoni me, mos dergoni mesazhe, telefonata etj. Do ti benit keq atij dhe vetes tuaj...Mendohuni.


    Ora ėshtė 18/10/2018, 16:43