Tiparet seksuale ne baze te germes se pare te emrit tuaj!!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Tiparet seksuale ne baze te germes se pare te emrit tuaj!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 25/3/2011, 11:11Ja se cfare thone germat per karakterin tone.

A

Nuk je romantik nė mėnyrė tė veēantė, por je interesant nė aksion. Je gjithmonė i zėnė. Me ty ajo qė shihet, ėshtė ajo qė fitohet, je ashtu siē prezantohesh. Nuk ke durim tė flirtosh dhe nuk tė bezdis fakti kur dikush ėshtė i turpshėm, simpatik ose eksitues. Rri gjithmonė ballė pėr ballė me personin tjetėr. Kur bėhet fjale pėr seks ajo qė ka rėndėsi ėshtė aksioni dhe jo truket sekrete. Pėr ty ėshtė shumė e rėndėsishme tėrheqja fizike e partnerit tėnd. Provat dhe sfidat i sheh si njė gjallėri qė i jep gjuetisė tėnde. Je i apasionuar dhe seksualisht je aventurier, me shumė seē duket, por nuk tregon aftėsitė e tua. Nevojat e tua fizike janė primare.

B

Nxjerr vibracione sensuale. Tė kėnaqin gjėrat romantike, me verė dhe darkė bashkė. Je i lumtur kur merr dhuratė si shenjė dashurie nga partneri yt. Tė pėlqen tė jesh i/e pėrkėdhelur dhe di tė pėrkėdhelėsh partnerin. Je shumė i/e rezervuar, por para se tė bėsh dashuri manifeston njė shprehi butėsie dhe dashurie veēanėrisht tė ngrohtė. Mund tė kontrollosh oreksin tėnd dhe mund tė rrish pa seks nėse ėshtė e nevojshme. Ke nevojė pėr sensacione tė reja dhe eksperienca tė reja,dhe je gati t’i kesh.

C/Ē

Je njė individ shumė i shoqėrueshėm dhe ėshtė e rėndėsishme pėr ty te krijosh shoqėri. Ke nevojė pėr afrimitet dhe tė jesh i lidhur me dikė. Je i/e gatshėm tė bisedosh me njė partner seksual para dhe pas. Do qė objekti i dashurisė tėnde te jetė mirė dhe tė jetė shoqėrisht i/e pranuar. Sheh partnerin tėnd si dashnorin/en tėnd dhe si tė dashurin e jetės. Je shumė seksual/e dhe sensual dhe ke nevojė pėr dikė qė e vlerėson dhe qė tė adhuron. Kur kjo nuk ndodh je i/e shkathet dhe i aftė pėr t’u zhdukur me periudha tė gjata pa pasur aktivitet seksual. Je njė ekspert pėr tė kontrolluar dėshirat e tua dhe i aftė tė zgjerosh marrėdhėniet e tua si pasojė e oreksit pėr seks.

D/DH

Kur vendos nė kokė diēka bėn ēdo gjė pėr tė arritur qėllimet e tua. Nuk jep njė pėrgjigje lehtė, por jė me edukatė dhe simpatik. Nėse dikush ka njė problem e konverton nė tėndin. Je lartėsisht seksual, pasional, i drejtė dhe i thellė, ndonjėherė je posesiv dhe xheloz. Seksi pėr ty ėshtė njė kėnaqėsi qė tė bėn tė ndihesh i/e plotėsuar. Tė stimulojnė gjėrat e pazakonta qė tė bėjnė tė ndihesh i lirė dhe i hapur.

E/Ė

Nevoja jote e madhe ėshtė ajo pėr tė folur. Nėse personi i takimit tėnd nuk ėshtė njė dėgjues i/e mirė ke probleme pėr t’u shoqėruar me tė. Njė person duhet tė tė stimulojė intelektualisht ose nuk do tė interesoj seksualisht. Ke nevojė pėr njė shok/shoqe pėr dashnor/e dhe pėr njė partner krevati. Urren mungesėn e harmonisė dhe tė mos organizimit. Tė pėlqen tė flirtosh sepse pėr ty ėshtė me e rėndėsishme tė stimulosh aktin seksual ne vetvete, por sa intrigon zemrėn tėnde je shumė i/e ndershėm. Kur nuk ke njė dashnor/e tė mirė preferon tė flesh ose tė lexosh njė libėr.

F

Je idealist dhe romantik, e ngre dashnorin tėnd nė piedestal. Do gjesh partnerin mė tė mirė qė mund tė jetė. Tė pėlqen tė flirtosh, por nėse dashurohesh je shumė i/e drejtė. Je sensual, seksual dhe nė mėnyrė private je pasional. Publikisht tregohesh ekstravagant dhe galant. Ke lindur romantik. Skenat e dashurive dramatike janė fantazitė e tua tė preferuara. Mund tė jesh njė dashnor/e shumė bujar.

G/GJ

Je i/e bezdisshėm duke kėrkuar perfekten me veten dhe me dashnorin/en tėnd. I pėrgjigjesh njė dashnori/e e cila ka njė intelekt tė njėjtė ose superior me tėndin ose dikujt qė mund tė rrisė gjendjen tėnde. Je shumė sensual dhe di si tė arrish pikėn maksimale tė stimulimit erotik, sepse kėrkon tė paarritshmen. Mund tė jesh tepėr aktiv seksualisht, kur gjen kohėn. Puna jote ėshtė pėrgjegjėsia duke paraprire ēdo gjė. Mund tė kesh vėshtirėsi emocionale kur pėrfundon njė marrėdhėnie, por ky nuk ėshtė njė problem dhe nuk do mbyllesh seksualisht.

H

Kėrkon njė partner qė tė realizojė reputacionin tėnd. Mund tė jesh shumė bujar me dashnorin tėnd, sidomos kur arrin tė biesh nė dashuri. Dhuratat e tua pėr partnerin/en tėnd janė gjithmonė njė kėnaqėsi. Para se tė dashurohesh mendon, je disi i/e rrėshqitshėm pėr t’ju dedikuar kėtyre gjėrave dhe zakonet e tua tė takimeve janė tė njėjta, tė kujdesshme, ashtu si shkujdesja jote seksuale. Je njė dashnor/e i /e durueshėm dhe sensual.

I

Ke njė nevojė tė madhe pėr tė qenė i dashuruar, i vlerėsuar edhe nė punėn tėnde. Vlerėson kėnaqėsitė ekstreme nė seks, sensualitetin dhe kėnaqėsitė e mishit. Kėrkon dashnor/e qė dinė se ēfarė bėjnė. Je jo i qetė dhe i saktė nė sadisfaksionet e dėshirave tė tua. Je i/e gatshėm pėr tė eksperimentuar forma tė reja seksuale. Mėrzitesh lehtė dhe pėr kėtė ke nevojė pėr aventura seksuale dhe ndryshime. Je mė shumė sensual se seksual, por ndonjėherė je krejtėsisht devijues nė seks.

J

Mund tė jesh shumė romantik ose i lidhur me bukurinė e dashurisė. Tė kesh njė partner ėshtė gjeja mė e rėndėsishme pėr ty. Je i/e lirė nė tė shprehurin tėnd pėr dashurinė dhe je i gatshėm tė kapesh mundėsitė duke provuar eksperienca tė reja me partnerin tėnd duke e barazuar tė gjithė kėtė me njė shije tė mirė. Trutė tė ndezin, do tė ndjesh qė partneri yt tė jetė mendėrisht stimulues, nėse jo do e kesh tė vėshtirė tė mbash kėtė lidhje. Kėrkon dashuri, ėmbėlsi dhe njė mbrėmje me qirinj pėr tė ditur qė je i/e vlerėsuar.

K

Seksualisht je i/e mrekullueshėm por duhet tė konsiderosh mė mirė vlerat e personave dhe veēanėrisht tė tuat. Nuk do ishte keq qė ky motivim tė tė frymėzojė pėr t’u kultivuar pak mė shumė, duke ndėrruar imazhin dhe pėrshtypjen qė projekton nė fillim me personat qė takon dhe me shumė me ata qė tė tėrheqin.

L

Je shumė romantik, idealist/e dhe disa herė beson sė dashuri do tė thotė vuajtje. Tė tėrheqin personat qė kanė probleme tė pazakonshme. E sheh veten si shpėtimtari i dashnorit/es tėnd. Je i sinqertė, pasional ekstrem nė seks dhe ėndėrrimtar. Nuk ke nevojė pėr ndihmė pėr tė rėnė nė dashuri. Fantazon me filma dhe revista. Nuk u tregon tė tjerėve pėr jetėn tėnde sekrete qė ke nė fantazitė seksuale.

M

Je emocional dhe i thellė. Kur e sheh veten tė rrėmbyer nga njė lidhje i dedikohesh totalisht asaj. Asgjė s’tė ndalon, nuk njeh pengesa. Ti beson krejtėsisht tek dikush qė ėshtė i njėjtė pasional dhe intens. Beson nė lirinė totale seksuale dhe kėrkon gjithmonė tė provosh gjithēka. Energjia jote seksuale ėshtė e palodhshme dhe tė pėlqen tė mbrosh partnerin. Je i/e aftė tė zgjerosh marrėdhėniet e tua sipas oreksit tėnd seksual. Ashtu si shkronja C.

N/NJ

Je shumė ėndėrrues dhe romantik, nuk ke momente tė mėdha pasionale. Dukesh i/e ftohtė dhe i/ largėt, kėshtu nuk e bėn shumė bashkėpunėtor/e partnerin tėnd nė ndjenja, por kjo nuk do tė thotė qė nuk ke ndjenja pėr tė, por vetėm se ke mėnyrė jo “vetore” pėr ta treguar. Para seksit pėr ty vijnė ndjenjat dhe ngrohtėsia shpirtėrore

O

Je interesant nė aktivitetet seksuale dhe tregon sekretet e tua mė tė turpshme dhe dėshirat e tua. Mund tė rikarikosh energjinė tėnde seksuale pėr tė bėrė lekė dhe pėr tė arritur pushtetin. Mund tė kesh lehtėsisht periudha tė qeta, por je pasional i/e pakėnaqur duke kėrkuar tė njėjtat cilėsi tek partneri. Seksi ėshtė njė marrėdhėnie serioze i cili kėrkon thellėsi mendore dhe ndryshueshmėri, ke aftėsi tė provosh ēdo gjė ose ēdo person. Ndonjėherė pasionet e tua bėhen posesivitet, gjė qė duhet ta mbash nėn kontroll.

P

Je shumė i/e ndėrgjegjshėm pėr gjėrat e tua primare shoqėrore. Nuk do mendoje kurrė tė bėjė diēka qė mund tė dėmtojė imazhin ose reputacionin tėnd. Aparencat kanė tė bėjnė pėr tė dhe pėr kėtė do njė partner tėrheqės. Nė tė njėjtėn kohė do njė person tė zgjuar. Ėshtė mjaft e ēuditshme qė e sheh partnerin/en tėnd si njė kundėrshtar; kujto se njė zėnkė e mirė stimulon vibracionet seksuale. Je seksualisht i lirė. Eksperimenton gjėra tė reja ne ēdo fushė. Je shumė shoqėror dhe joshės; tė pėlqen tė flirtosh dhe ke nevojė tė jesh i/e tėrhequr mirė.

Q

Ke nevojė pėr njė aktivitet konstant dhe stimulues. Ke njė energji fizike tė llahtarshme. Ėshtė shumė e vėshtirė pėr partnerin tėnd tė tė ndjekė seksualisht, madje edhe nė gjėra tė tjera. Je njė dashnor/e entuziaste dhe ke tendencėn pėr tė qenė i/e tėrhequr nga njerėz tė grupeve tė tjera etnike. Ke nevojė pėr romantizėm, zemėr, lule edhe pėr biseda qė tė ndezin.

R/RR

Nuk je rrėmujaxhi, duke iu referuar jetės nė pėrgjithėsi. Ke nevojė pėr dikė qė tė mund tė mbajė paqen me ty dhe pėr dike qė tė kėtė njė intuitė dhe zgjuarsi tė mirė. Ndizesh shpejt, ashtu si me njė qė ka mendje tė madhe, po ashtu edhe me njė qė ka njė trup tė bukur. Pra tėrheqja fizike ėshtė shumė e rėndėsishme pėr ty. Do qė te ndihesh krenar pėr partnerin tėnd. Nė privat je shumė seksi, por nė krevat shėrben mė shumė si profesor. Seksi ėshtė i rėndėsishėm, por mund tė jesh njė i/e dashur i mirė i lojėrave shumė kėrkuese.

S/SH

Ke sekrete, autokontroll dhe je i/e turpshėm.Je shumė tėrheqės, sensuale dhe pasionale, por shpesh nuk ja lejon vetes. Vetėm nė intimitetin privat del nė pah kjo anė e natyrės tėnde. Njeh tė gjitha truket pėr t’u marrė vesh. Mund tė luash ēdo rol dhe e merr jetėn tėnde dashurore seriozisht. Ke durimin pėr tė pritur qė tė arrijė personi i duhur.

T/TH

Je shumė i/e ndjeshėm, i rezervuar dhe seksualisht disi pasiv; tė pėlqejnė partnerėt qė marrin iniciativėn. Muzika, dritat e errėta dhe mendimet romantike janė gjėrat qė tė ndezin. Fantazon, por nuk dashurohesh lehtėsisht. Kur je i/e dashuruar je romantik/e, idealist, sentimental dhe tepėr intens. Tė pėlqen tė pėrdorėsh senset e tua nė ndjenja. Mund tė modifikosh marrėdhėniet e tua sipas ėndrrave qė janė gjithmonė nė kokėn tėnde.

U

Je entuziast dhe ke parime kur dashurohesh. Por kur nuk je i/e dashuruar me ndonjė person, je i/e dashuruar me dashurinė, duke kėrkuar gjithmonė dike qė ta adhurosh. I sheh gjėrat romantike si njė sfidė. Je njė vagabond dhe ke nevojė pėr aventura, eksitime dhe liri. Tė pėlqen tė besh dhurata pėr tė parė partnerin tėnd tė ndihet mirė. Mėnyra jote pėr tė udhėhequr tė berit seks ėshtė e fortė dhe me shumė dėshirė, njė kėnaqėsi momentale. Je i/e gatshėm tė vesh para kėnaqėsisė tėnde atė tė partnerit.

V

Je individualist dhe ke nevojė pėr hapėsirėn tėnde, pėr lirinė dhe entuziazmin. Shpreson derisa dikush tė tė dojė. Ndjen nevojėn pėr tė qenė nė kokėn e personit tjetėr pėr tė parė se ē’mendon. Tė tėrheqin tipat egocentrikė. Shpesh ka njė diferencė moshe midis teje dhe atyre. I pėrgjigjesh rrezikut, tė pėlqejnė tipat triller dhe suspansat. Skenat lezbike tė ndezin edhe kur nuk bėn pjesė.

X/XH

Ke nevojė pėr stimulime konstante sepse ke lindur me kėtė dėshirė. Mund tė mbash mė shumė se njė marrėdhėnie nė te njėjtėn kohė me shumė lehtėsi. Nuk mund tė heshtėsh mendjen tėnde dhe flet kur bėn dashuri. Me kokėn dhe fantazinė tėnde mund tė kesh historitė mė tė mėdha tė gjitha pėr ty. Je fantazues nė seks aq sa partneri shpesh nuk mund tė tė ndjekė nė fantazitė e tua.

Y

Je seksual, sensual dhe shumė i/e pavarur. Nėse nuk mund t’i besh gjėrat nė mėnyrėn tėnde atėherė i lė fare. Do tė kontrollosh marrėdhėnien tėnde. I pėrgjigjesh stimulimeve fizike, tė pėlqen tė kalosh orė tė tėra vetėm duke prekur, duke ndjerė dhe duke eksploruar. Nė ēdo rast, nėse nuk mund tė kalosh kohėn duke bėrė punuar, i dedikohesh kėnaqėsive tė mishit. Ke nevojė t’i provosh vetes dhe partnerit tėnd se je njė dashnor i mirė. Do tė ushqesh perfomancat e tua dhe tė jesh i / e hapur, duke stimuluar pjesėt intime tė partnerit. Nė krevat je njė shoqėrues romantik dhe stimulues.

Z/ZH

Pėr ty tė merresh vesh seksualisht me partnerin ėshtė nė vend tė parė, madje mė parė se kėnaqėsia. Je krejtėsisht i/e shqetėsuar pėr karrierėn tėnde. Nėse nuk ke njė pozitė tė mirė ekonomike bie nė dėshpėrim, por je njė tip qė nuk dorėzohesh lehtė, e heq mendjen duke kaluar me partneren tėnde njė natė tė gjatė seksi. Mund tė jesh shumė me tepėr romantik sesa personi qė keni pranė dhe ke aftėsinė tė kesh njė sensualitet shumė tė madh. Por nuk e humbet kurrė kontrollin e emocioneve tė tua. Je shumė i/e kujdesshėm para se tė intrigosh zemrėn tėnde dhe trupin tėnd me kėto gjėra. Kur arrin tė gjesh dashurinė, pėrkulesh si njė gome para saj./tiranaobserver/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 11/12/2018, 22:58