Frika per te dashuruar

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Frika per te dashuruar

Mesazh nga LePuRuShJa prej 24/3/2011, 20:01Frika per tu dashuruar eshte dicka e zakonshme dhe me shume mashkullore sesa femerore.

Femrat kane karakteristike te leshojne veten ndaj emocioneve, ndersa meshkujt shqetesohen me shume persa i perket dashurise.

Dashuria e pare

Dashuria e pare nuk harrohet kurre, keshtu thuhet dhe eshte e vertet. Eshte nje vorbull emocionesh aq e fort sa do te mbetet ne kujtesen tone pergjithmone. Frika eshte njerzore, pasi shqetesimi se dashuria nuk shkembehet ne te njejten menyre ashtu si dhe pasigurite jane te medha. Por mos e leshoni veten ndaj panikut, por merreni shtruar per te qene te qete, vetem keshtu mund te jetoni nje eksperience te bukur.

Frike per tu dashuruar pas nje ndarje.

Ndarjet lene nje shenje te thelle, mbi te gjitha nese jane rezultat i nje dashurie ku keni investuar shume. Ishit te bindur se do te ishte gjithmone keshtu, ndersa ai ju ka zhgenjyer. Tashme jeni te bindura se nuk do te dashuroni me, ndjeheni bosh. Jo vetem qe keni ndare shtepine dhe gjerat tuaja, por eshte zemra juaj ajo qe eshte ndare. Njerezit nuk jane te gjithe njesoje dhe nuk duhet te paguajne per gjerat qe kane bere te tjeret me pare.

Frike te dashurohesh pas nje tradhetie

Nuk ka asgje me te keqe sesa nje tradheti, pasi humb te gjithe besimin ne dashuri . Tradhetia nuk eshte vetem nje mungese respekti, por dhe nje mungese e madhe dashurie, e fshehur ne mes shume genjeshtrash. Eshte e veshtire te besosh perseri ne dashuri pa pasur frike se do te zgjegenjeheni. Cfare beni? Frenoni lumturine per te mos vuajtur.

Frike per tu dashuruar me nje mik.

Miqesite shpesh transformohen ne dashuri te medha, por kjo nuk ndodh gjithmone. Frika ne kete rast eshte se mund te humbni miqesine. Nese e keni kuptuar se nga ana tjeter per ju nuk asnje interes atehere mbajini vetem per vete ndjenjat. IkubE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/10/2018, 04:37