Internet Explorer 9 arrin 2.35 milion shkarkime vetėm pėr 24 orė

Dino
Dino
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 25/01/2010
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4951
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11415
<b>Votat</b> Votat : 95
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : ''Beju te tjereve,ate qe te tjeret do deshiroje te benin per ty....!

Buzqeshje Internet Explorer 9 arrin 2.35 milion shkarkime vetėm pėr 24 orė

Mesazh nga Dino prej 22/3/2011, 23:51

Internet Explorer 9 arrin 2.35 milion shkarkime vetėm pėr 24 orė Thumbnail.php?file=InternetExplorer9_822293839Microsoft edhe zyrtarisht tha qė Internet
Explorer 9 ishte shkarkuar 2.35 milionė herė gjatė 24 orėve tė para tė
gatishmėrisė sė vet pėr publikun - njė shenjė qė ky softuer do tė mund
tė rikthente mbizotėrimin e ndėrmarrjes Microsoft nė tregun e
shfletuesėve.


“Ne duam qė tė falenederojmė secilin nga tėrė bota qė
shkarkuan IE9 dhe pritjen ngazėllyese,” tha Ryan Gavin, udhėheqėsi
senior pėr Internet Explorer, nė njė postim nė blog tė mėrkurėn. “2.3
milionė shkarkime nė 24 orė ėshtė mė shumė se dyfishi i njė milionė
shkarkimeve qė pamė pėr IE9 RC pėr tė njėjtėn kohė,” tha Gavin, duke iu
referuar versionin release candidate tė shfletuesit.

IE9 ka njė
varg pėrmirėsimesh nė krahasim me versionin e kaluar, duke pėrfshirė
mbėshtetjen pėr pėrshpejtim harduerik, njė ndėrfaqe tė stėrholluar, njė
pėrshtatshmėri tė plotė me kushtet e uebit si HTML5 dhe kontrollime mė
tė mira pėr privatėsi. “Pėrqendrimi ynė me IE9 ka qenė krijimi i
platformės pėr klasėn e ardhshme tė pėrvojės nė ueb tė ndėrtuar rreth
HTML5 dhe ndėrhyrja nė fuqinė e tėrė kompjuterit,” tha Ziad Ismail,
udhėheqėsi i menaxhmentit tė prodhimit pėr grupin Explorer, nė njė
deklaratė.
Me IE9, pėrdoruesit do tė gjejnė njė dizajnė qė ėshtė
me mė pak shirita dhe ikona. Derisa shumica e veēorive tė versioneve tė
kaluara janė ende tė pranishme, shumė janė rregulluar qė tė bėjnė
shfletuesin mė tė theksuar nė paraqitjen e pėrmbajtjes sė uebit, mė
tepėr se ndėrfaqen e vetė shfletuesit.Internet Explorer 9 arrin 2.35 milion shkarkime vetėm pėr 24 orė 1e8g1z

    Ora ėshtė 17/6/2019, 02:43