Edi Duro - Breng Dashurie

Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Edi Duro - Breng Dashurie 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Edi Duro - Breng Dashurie

Mesazh nga Arlo prej 12/3/2011, 08:08

U ndam dhe ne si per asgje ,
ti ike ndoshta nuk vjen me ,
drejt Jugut u nise ti ,
dhe une u nisa per veri .

Atje ku je ti ben veq ngrohte ,
ketu ku jam une ben veq ftohete ,
por nuk jam zog qe shtegetoj ,
jam nje njeri qe dashuroj .

Dhe c'do mengjes dal ne oborr ,
pres te bi djelle por bie bore ,
kjo largesi na dhemb kaq shume ,
sa kur qane ti nis qaj dhe une .
Te fluturoj jo nuk kam krahe ,
te vi me det por deti u tha ,
mbete ti pergjithmone andej ,
dhe une perjete mbeta ketej .

Ne hapsire leshoj nje ze ,
por ti nuk vjen jo nuk vjen me ,
une per ty do te mendoj ,
gjer sa te rrosh do t'dashuroj .

Dy brigje jeta ime ka ,
ky loti pritjes si su tha ,
veq per ty do te mendoj ,
gjer sa te rrosh gjer sa te rroj .

Dhe c'do mengjes dal ne oborr ,
pres te bi djelle por bie bore ,
kjo largesi na dhemb kaq shume ,
sa kur qane ti nis qaj dhe une .
Te fluturoj jo nuk kam krahe ,
te vi me det por deti u tha ,
mbete ti pergjithmone andej ,
dhe une perjete mbeta ketej .

    Ora ėshtė 17/6/2019, 04:07