Ja 20 faktet qė ai ka njė tjetėr :)

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Ja 20 faktet qė ai ka njė tjetėr :)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 17/4/2009, 13:53

1- Ai nuk ju fton asnjėherė tė darkoni nė lagjen e tij. Nė fillimet e lidhjes ai mund tė duket zemėrgjerė, por me kalimin e kohės do fillojė tė sillet sikur ka dyshime. Nė tė vėrtete ky person nuk dėshiron qė tė tjerėt ta shohin me ju.

2- I dashuri juaj preferon tė vijė atje ku jeni ju dhe jo e kundėrta. Mbase nuk do qė tė tjerėt ta dinė qė ju shoqėroheni bashkė.

3- Ai ju fton papritur tė flini bashkė. Kjo mund tė ndodhė pasi partnerja e tij mund tė jetė jashtė qytetit dhe ai nuk do qė pėr njė arsye tė humbasė rastin.

4- Disa nga komplimentet qė ai ju drejton juve duken si klishe dhe tė memorizuara. Nėse ai duke ecur aktron me shprehje tė tilla, ky fakt mund tė tregojė se ai e bėn edhe nė realitet kėtė lojė.

5- Shpesh herė nė fundjavė i dashuri juaj shkon pėr punė biznesi. Si mund tė ndodhė gjithmonė e njėjta gjė? Mbase ai ka njė jetė tjetėr jashtė marrėdhėnies tuaj.

6- Kur ai ju thotė se ėshtė jashtė pėr punė dhe nė kthim nuk ju tregon detaje apo emrin e hotelit ku ka qėndruar, mbase po ju gėnjen. Mund tė ndodhė qė personi juaj special tė mos ketė pasur punė por ...

7- Ju vini re se i dashuri juaj preferon mė tepėr t’iu ēojė sms, sesa t’iu telefonojė. Mbase nė dhomėn tjetėr ėshtė partnerja e tij.

8- Shpesh kur ai ju telefonon juve flet shumė ngadalė, bėn telefonata tė shkurtra, qė ndėrpriten menjėherė. Mbase dikush tjetėr i shfaqet pėrpara!

9- Nė disa raste ju mund tė gjeni nė telefonin e tij disa mesazhe tė dyshimta apo numra tė panjohur, pėr tė cilat ai gjen disa justifikime qesharake. Mbase pas takimit me ju, ai mund tė fikė telefonin sepse mund tė kėtė njė tjetėr takim, me njė partner tė ngjashėm ju.

10- I dashuri juaj nuk vjen tek ju nė fundjavė apo nė raste festash, duke ju thėnė se ka probleme apo ėshtė i sėmurė.

11- Ndodh shpesh qė ai tė qėndrojė nė punė deri vonė. Sa e besueshme ėshtė kjo?

12- Ky person ėshtė gjithmonė konfuz dhe i paqartė rreth detajeve tė lidhjeve tė kaluara. Mbase ajo tani ėshtė partnerja e tij.

13- I dashuri juaj i ri pėrsėrit tė njėjtėn histori, por me detaje tė ndryshme, sepse ka harruar se ēfarė ju ka thėnė.

14- Kur ėshtė me ju, ai ēohet pėr tė bėrė njė telefonatė pak mė tutje me pretekstin se ėshtė ēėshtje biznesi apo ka shkėputje linja.

15- Kur ai ose ajo nė praninė tuaj nuk dėshirojnė tė kryejnė apo tė pranojnė disa telefonata. Pyeteni pse?

16- Mund tė ndodhė qė ju tė shkėmbeni bashkė email-e, dhe pėr njė moment dilni offline, ndėrsa ai vazhdon edhe pėr disa ore tė qėndrojė online.

17- I dashuri apo e dashura juaj nuk e lė asnjėherė celularin nė vende tė dukshme apo me melodi. Kjo ngjall dyshime!

18- Nė disa raste apo takime nė njė ambient ku gjenden tė njohur tė tij, ai nuk ndihet rehat dhe fytyra e tij tregon shqetėsim.

19- Ju mund ta takoni atė nė njė grup shoqėror qė juve ju duket i papėrshtatshėm. Sigurisht qė shoqėria vepron mbi individin.

20- Ju mėsoni se ai vazhdon tė flasė me ish-in e tij. Statistikat tregojnė se nėse ai ka folur me tė, do vazhdojė ta bėjė kėtė gjė.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Ja 20 faktet qė ai ka njė tjetėr :)

Mesazh nga Burrelsja prej 8/7/2013, 11:58

2- I dashuri juaj preferon tė vijė atje ku jeni ju dhe jo e kundėrta. Mbase nuk do qė tė tjerėt ta dinė qė ju shoqėroheni bashkė.

    Ora ėshtė 18/7/2018, 10:23