Testoni shpejtėsinė e internetit dhe shijoni dizajnin e ri tė Speedtest.net

Albatros
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje Testoni shpejtėsinė e internetit dhe shijoni dizajnin e ri tė Speedtest.net

Mesazh nga Albatros prej 10/3/2011, 18:17

Testoni shpejtėsinė e internetit dhe shijoni dizajnin e ri tė Speedtest.net Speedtest.net

Padyshim qė shumė pėrdoruesi tė internetit nė Kosovė, kur dėshirojnė tė testojnė shpejtėsinė e tij pėrdorin shėrbime si Speedtest.net. e ky i fundit ka paraqitur njė dizajn tėrėsisht tė ri dhe disa veēori mjaft interesante.

Speedtest.net ėshtė faqja e duhur pėr secilin qė kėrkon tė testojė sesa e shpejtė (apo i ngadalshėm) ėshtė lidhja e tyre e internetit dhe nė mes tjerash ofron edhe krahasime mes disa ISP-ve pėr tė kuptuar mė shumė nė lidhje me atė se ēfarė sjellin ata nė treg.

Nė mesin e veēorive tė reja janė ndėrfaqja e re qė ėshtė pėrmirėsuar me njė hartė tė re qė duket si njė hartė e vėrtetė dhe qė ju tregon lokacionin tuaj tė saktė, (momentalisht nė kompjuterin tim tė shtėpisė kam si ISP, operatorin IPKO), pastaj ėshtė shtuar njė pėrzgjedhje e menēur e serverit qė mundėson testime mė tė mira dhe rezultate mė tė sakta, llogari pėr pėrdorues, pastaj njė shėrbim si Speed Wave qė ju mundėson tė shtoni rezultat e juaja tė testimit nė kuadėr tė rezultateve tė pėrdoruesve tjerė tė shumtė dhe tė shihni njė analizė tė detajuar krahasuese, etj.

Nė bazė tė njė testi tė bėrė tani me operatorin IPKO (pako DUO, shpejtėsia e internetit 1Mbps), del se shpejtėsia e shkarkimit ėshtė 1.20 Mbps ndėrsa ajo e ngarkimit ėshtė 0.54 Mbps. Provojeni edhe ju kėtė shėrbim dhe na tregoni rezultatet e fituara dhe emrin e ISP-sė qė ofron internetin pėr ju. /pcworldalbanian


    Ora ėshtė 18/7/2019, 07:38