Sallatė me portokall

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Sallatė me portokall

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/3/2011, 00:08

Sallatė me portokall Images

Pėrberesit:

* 100 g spinaq,
* 1 portokall i madh ,
* 1 lugė mustardė (senf me fara) ,
* 2 lugė vaj ulliri ,
* 1 lugė lėng limoni.

Pėrgatitja:

Spinaqi pastrohet nėn vrushkuj tė ujit tė ftohtė, kullohet dhe lihet pėr t’u tharė nė leckė tė kuzhinės ose nė letėr thithėse tė kuzhinės. Ndėrkohė qėrohet portokalli, ndahet nė feta tė vogla. Mustarda pėrzihet me lėngun e limonit, i shtohet vaji i ullirit dhe hidhet mbi spinaq dhe mbi feta tė portokalli!/recetagatimi/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 17/7/2019, 08:40