Sallatė me makarona

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Sallatė me makarona

Mesazh nga LePuRuShJa prej 4/3/2011, 22:08

Sallatė me makarona Images

Perberesit:

* 250 gr. makarona kėrmill ,
* 250 gr. misėr konservė ,
* 1 vazo speca gogozhare ,
* 300 gr. sallam konservė, tė prerė nė kubikė tė vegjėl ,
* 250 gr. bizele tė ziera ,
* 250 gr. djathė kaēkavall tė grirė ,
* 1 vazo mesatare me majonezė ose 1/2 kg kos tė kulluar ,
* 1 lugė gjelle majdanoz tė prerė hollė.

Pergatitja

Nė fillim zieni makaronat nė njė tenxhere me ujė tė valuar me kripė dhe pak vaj, nė mėnyrė qė tė mos ngjiten gjatė zierjes. Nė vazhdim i kullojmė dhe i vendosim nė njė pjatancė tė thellė. Hedhim nė pjatancė tė gjitha lėndėt e tjera pėrveē kosit (ose majonezės), dhe majdanozit. I pėrziejmė mirė. E vendosim pjatancėn pėr rreth 2 orė nė frigorifer. Pak para se ta shėrbejmė hedhim kosin (ose majonezėn) dhe majdanozin. Kjo sallatė ėshtė ideale pėr bankete ose bufe tė hapura./recetagatimi/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 17/7/2019, 08:23